• Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym.
    • Albert Einstein
    • Odważnym człowiekiem jest nie ten, kto się niczego nie lęka. Lecz ten, którego szlachetna dusza swój lęk przezwycięża.
    • William Shakespear
    • Tylko ten jest wykształcony, kto nauczył się, jak się uczyć; kto nauczył się, jak przystosować się i zmieniać.
      • Witamy!

• Nasza placówka to miejsce przyjazne każdemu dziecku.

W skład Zsepołu Szkół wchodzi Przedszkole Miejskie w Zalewie oraz Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Zalewie.

W obydwu placówkach zatrudniamy wysokowykwalifikowaną kadrę, która nieustannie poszerza swoje kwalifikacje. Zarówno nauczyciele, jak i pracownicy administracji oraz obsługi to osoby, które są zaangażowane w życie szkoły i przedszkola.

Staramy się być placówką, która tworzy przyjazną i bezpieczną atmosferę,  staje się miejscem dającym każdemu dziecku możliwość osiągnięcia sukcesu, uczącym samodzielności myślenia i działania, rozwijającym zdolności świadomego kierowania własną edukacją, dobrze przygotowującym do podjęcia nauki w szkole podstawowej, a następnie na kolejnych szczeblach edukacji.

Stwarzamy warunki do współdziałania w zespole, wzajemnego wspierania się i pomocy w trudnych sytuacjach zadaniowych. Zespół Szkół w Zalewie to "nasze" przedszkole i "nasza" szkoła. „Nasze”, ponieważ chcemy, aby były oea dla wszystkich ważnym, przyjaznym i ciepłym miejscem. Chcemy, aby każdy uczeń, każdy przedszkolak miał prawo do indywidualnego traktowania, rozwijania swoich uzdolnień i nauki na najwyższym poziomie.

Już od najmłodszej grupy w przedszkolu oferujemy dzieciom nauczanie języka angielskiego, rytmiki, zajęć artystycznych. Dbamy o to, by placówka tętniła życiem – zachęcamy do udziału w konkursach, organizujemy rozgrywki, akcje edukacyjne, imprezy okolicznościowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, wycieczki, realizujemy programy profilaktyczne. W czasie pozalekcyjnym dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i indywidualnych zdolności na zajęciach rozwijającyh uzdolnienia oraz wspierających korygowanie i wzmacnianie słabszych stron. W placówce działają: koło przyrodnicze, koło robotyczne, koło informatyczne, zajęcia sportowe, koło polonistyczne, koło plastyczne oraz inne wynikające z potrzeb szkoły.

Nasi reprezentanci z powodzeniem biorą udział w licznych konkursach na szczeblu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, a nawet krajowym.

Mamy nadzieję, że w naszym przedszkolu i naszej szkole szybko płynie czas, tutaj wszyscy są uczestnikami i jednocześnie twórcami edukacyjnej rzeczywistości wprowadzającej młodego człowieka w świat nieprzemijających wartości i ideałów – a to przecież niezwykle ważne.