Nawigacja

ROK SZKOLNY 2014/2015 ROK SZKOLNY 2013/2014 ROK SZKOLNY 2012/2013 ROK SZKOLNY 2011/2012 ROK SZKOLNY 2010/2011 ROK SZKOLNY 2009/2010 ROK SZKOLNY 2015/2016

ARCHIWUM

ROK SZKOLNY 2014/2015

 •  

  • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

   Coroczny pociąg uczniowski odwiedza różne stacje: jest jedno i drugie półrocze, ale najbardziej cieszą takie przystanki jak – wakacje. Koniec roku jest ich wielką zapowiedzią, Czeka morze, góry, las i inne ciekawe atrakcje. Dlatego też wszyscy z utęsknieniem czekali na ostatni dzwonek, który w rękach Pani Dyrektor brzmiał nadwymiar cudownie.

   26 czerwca 2015 roku na sali  gimnastycznej Zespołu Szkół w Zalewie odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2014/2015. 

   Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły. Swoją obecnością uroczystość zaszczyciła Pani Krystyna Milczarek - Sekretarz Miasta i Gminy Zalewo, która w imieniu Burmistrza Zalewa wręczyłą nagrodę dla najlepszej gimnazjalistki w gminie - Roksany Segin.
   Była to przemiła uroczystość, gdyż najlepsi uczniowie, którzy otrzymali wyróznienia z rąk Pani Dyrektor odebrali również nagrody książkowe. Szczególnie wyróżniono Jakuba Bulskiego i Roksanę Segin - tegorocznych laureatów Nagrody Dyrektora Zespołu Szkół w Zalewie za najlepsze wyniki nauczania.

   Wręczono również nagrody za udział w konkursach, odznaczono zasłużonych  młodych strażaków i sportowców. 

   W oczach uczniów, ktorzy odebrali cenzurki malowała się radość, ale pojawiało się też wzruszenie i żal, ponieważ zarówno część szóstoklasistów, jak i tegoroczni absolwenci gimnazjum opuszczali mury naszej szkoły. Miejmy nadzieję na pomyślne wiatry dla nich.

   A Wy - uczniowie - nie martwice się! Już niedługo znowu spotkamy się w szkolnych murach :-)


   Zajrzyj do galerii: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=229


    

  • WSPANIAŁY SUKCES !

    

                Uczeń naszej szkoły Karol Lewańczyk z klasy VI w eliminacjach regionalnych w Olsztynie

   V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „ Bezpiecznie na wsi – zwierzaki to

   nie pluszaki !” zajął zaszczytne I miejsce ..Karol otrzymał w nagrodę i dyplom .

   Opieka Halina .Kozakiewicz.

   Gratulujemy!!!

  • SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY "MAŁY CZYTELNIK"

    

   Szkolny Konkurs Czytelniczy

   Wzorowy Czytelnik”

    

          Przez cały rok szkolny uczniowie klasy III szkoły podstawowej brali udział w konkursie czytelniczym pod hasłem „Wzorowy Czytelnik”. Konkurs zorganizowała i przeprowadziła p. Jolanta Kacprzyk nauczyciel bibliotekarz i p. Ula Grodzicka wychowawczyni kl. III.

   Głównym celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz doskonalenie techniki czytania wśród najmłodszych czytelników.

   Za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie w roku szkolnym 2014/2015 wyróżniono następujących uczniów:

    

   I miejsce -Waszajło Marcel

   II miejsce - Kozubek Kamila

   III miejsce - Koziełło Błażej

  • SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

   Szkolny Konkurs Czytelniczy

   Mały Bibliofil”

    

           Uczniowie klasy czwartej i piątej w bieżącym roku szkolnym brali udział w konkursie czytelniczym pod hasłem „Mały Bibliofil”. Konkurs przygotowali i przeprowadzili nauczyciele języka polskiego: p. Wioletta Żołądkiewicz i p. Wiesław Miedziński oraz p. Jolanta Kacprzyk nauczyciel bibliotekarz.

   Głównym celem konkursu było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz zachęcanie uczniów do czytania książek spoza kanonu lektur. Uczniowie samodzielnie dokonywali wyboru książki , a następnie na początku każdego miesiąca prezentowali przeczytane książki na forum swojej klasy, zachęcając w ten sposób swoje koleżanki i kolegów do przeczytania książki.

   Po podsumowaniu wyników konkursu tytuł „Małego Bibliofila” w roku szkolnym 2014/2015 otrzymali następujący uczniowie:

    

   Kl. IVa

   - Jurysta Ola

   - Szlachtowicz Martyna

    

   Kl. IVb

   - Dybikowska Dominika

   - Szymańska Weronika

   - Wiktorzak Klaudia

   - Wiktorzak Weronika

    

   Kl. V

   - Bulski Jakub

   - Gołoś Jakub

    

    

    

   Galeria zdjęć>>>>>>>>>

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

  • TRZYMAJ FORMĘ

           Dnia  15 czerwca 2015 roku odbył się apel podsumowujący program „Trzymaj Formę”

   Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum zapoznali się z zasadami prawidłowego odżywiania.

         Przestawienie miało na celu pogłębienie wiedzy w zakresie znaczenia zbilansowanej diety i aktywności fizycznej dla organizmu człowieka oraz kształtowanie zmiany postaw i zachowań związanych z prawidłowym żywieniem, odpowiednią jakością zdrowotną żywności i aktywnością fizyczną.

        Apel zakończył się Quizem wiedzy o zdrowym odżywianiu , w którym brali przedstawiciele klas gimnazjalnych oraz klas IV-VI szkoły podstawowej.

        Wszyscy uczestnicy  zostali nagrodzeni owocami , warzywami oraz sokami .

   Galeria zdjęć>>>>>>

  • FOTORELACJA Z FESTYNU RODZINNEGO

   13 czerwca 2015 r. już po raz piąty odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny, na którym tradycyjnie zagościła liczna grupa uczniów, rodziców, dziadków i "niespodziewanych" gości. Wszyscy oczywiście byli przez nas mile widziani.

   Atrakcje były tak dobrane, aby zaspokoić gusta wszystkich, którzy zagościli w murach naszej szkoły. Najmłodsi mogli wyhasać się do woli na dmuchanych zjeżdżalniach oraz zmierzyć w towarzystwie swoich rodziców podczas zabaw sportowych. Nieco starsi rozgrywali zacięte walki z wykorzystaniem laserowego Paint Ball'u. Roztańczeni gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach Street Dance. Całość uświetniały występy uczniów całego Zespołu Szkół w Zalewie - poczynając od najmłodszej grupu przedszkolaków, a kończąc na gimnazjalistkach.

   Oprawę tradycyjnie uzupełniały przepyszne wypieki , lody i "małe co nieco" z grilla.

   Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i oczywiście za obecność oraz zapraszamy w następnym roku.

   Zajrzyj do galerii: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=226

  • KONKURS EKOLOGICZNY

   KONKURS EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZY

   „RYBY NASZYCH WÓD”

    

   Dnia 03.06.2015r. uczniowie klasy trzeciej szkoły podstawowej brali udział w XVI Gminnym Konkursie Ekologiczno - Przyrodniczym na temat „Ryby naszych wód”, który zorganizowali nauczyciele Zespołu Szkół w Dobrzykach.

   W konkursie wzięły udział 4 zespoły składające się z 3 uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy Zalewo.

   Nasza drużyna w składzie: Marcel Waszajło, Igor Schramke i Adrian Szuba, zajęła II miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani Urszula Grodzicka.

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   Zajrzyj do galerii zdjęć>>>>>>>

  • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY "Z ORTOGRAFIĄ NA WESOŁO"

   Szkolny Konkurs Ortograficzny „Z ortografią na wesoło”.

    

          W dniu 29 maja 2015 roku w „Małej Szkole” odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem „Z ORTOGRAFIĄ NA WESOŁO”, ideą którego jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii, rozwiązując różnorodne zadania testowe. W teście dzieci uzupełniały tekst z lukami, rozwiązywały krzyżówki, rebusy i zagadki. W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętności ich zastosowania w praktyce.

    

    

   Tytuł Mistrza Ortografii otrzymały:

   Zuzanna Gadomska kl. Ia

   Alicja Szarecka kl. Ib

   Maja Lipińska kl. II

   Julia Lipińska kl. II

   Wiktoria Skonieczna kl. III

    

   Atrakcyjne nagrody dla laureatów ufundowały organizatorzy konkursu – Z.Witkowska i S. Andriuszkiewicz-Iszoro.

   Składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom i zapraszamy za rok.

   Zapraszamy do galerii zdjęć>>>>>>

    

  • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

   PASOWANIE NA CZYTELNIKA

    

   Dnia 25 maja i 27 maja 2015r. w bibliotece szkolnej odbyła się Uroczystość Pasowania na Czytelnika. Wzięli w niej udział uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej wraz z wychowawczyniami: p. Danielą Haska (kl. I b) i p. Agnieszką Majewską (kl. I a).

   Zanim pierwszoklasiści wypożyczyli swoją pierwszą książkę, zapoznali się z pomieszczeniami bibliotecznymi i regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej. Obejrzeli inscenizację wiersza pt. „Skarga książki” w wykonaniu uczniów z klasy szóstej i wysłuchali „Życzeń Książki”, dotyczących zasad poszanowania książek.

   Następnie uczniowie po wysłuchaniu słów przysięgi i złożeniu uroczystego ślubowania, że będą pilnymi czytelnikami nastąpił symboliczny akt Pasowania na Czytelnika, którego dokonała p. Jolanta Kacprzyk – nauczyciel bibliotekarz.

   Na zakończenie spotkania grupa uczniów z klasy szóstej zaprezentowała pierwszakom inscenizację bajki pt. „Czerwony Kapturek – obrazek współczesny”, starając się wzbudzić zainteresowanie biblioteką i książką dla najmłodszych czytelników.

   Na pamiątkę pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece, każdy z pasowanych uczniów otrzymał zakładkę do książki, które wykonali uczniowie z klas czwartych pod kierunkiem p. Małgorzaty Jaworskiej i uczniowie na zajęciach świetlicowych pod kierunkiem p. Iwony Kotowskiej.

   Zajrzyj do galerii: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=223

  • SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

   SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

   „ ZAKŁADKA DO KSIĄŻKI"

   Uczniowie klas czwartych brali udział w konkursie plastycznym na wykonanie najładniejszej zakładki do książki, który zorganizowały i przeprowadziły p. Małgorzata Jaworska i p. Jolanta Kacprzyk. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni plastycznej u dzieci, kształtowanie nawyku szanowania książek poprzez używanie zakładek. Na konkurs wpłynęło 30 zakładek. Ich autorzy wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w wykonaniu prac.

   Komisja oceniająca wyróżniła prace następujących uczniów:

   Kl. IVa

   - Bartosik Adrian

   - Bilik Julia

   - Kowalska Julia

   - Rosińska Kasia

   - Szlachtowicz Martyna

   - Zienkiewicz Wiktor

   Kl. IVb

   - Dybikowska Dominika

   - Mielcarz Oliwia

   - Szymańska Weronika

   - Taraszkiewicz Amelia

   - Wiktorzak Klaudia

   - Wiktorzak Weronika

   Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody niespodzianki, a pozostali uczestnicy konkursu nagrody pocieszenia – słodycze, ufundowane przez Radę Rodziców.

    

   Zajrzyj do galerii: http://ttp://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=222

  • REJONOWE SPOTKANIA Z POEZJĄ DZIECIECĄ

   "Spotkania z Poezją"

   16 maja  uczniowie naszej szkoły - laureaci etapu gminnego wzięli udział w XXXIII konkursie recytatorskim adresowanym do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów - “Spotkania z Poezją”. Odbył się on w Kinoteatrze PASJA w Iławie.

    

   Przedstawicielki Zespołu Szkół w Zalewie: Roksana Segin, Karolina Majewska i Martyna Szlachtowicz zaprezentowały się znakomicie, co w rezultacie przyniosło wyróżnienie dla naszej trzecioklasistki - Roksany Segin. Artystyczne konfrontacje młodych recytatorów były efektowne, a poziom prezentacji bardzo wyrównany.

   Opiekę nad uczennicami sprawowały polonistki: Elżbieta Miedzińska i Wioletta Żołądkiewicz.

  • GMINNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

    

   GMINNE DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA ZALEWA
    

   Dnia 21.05.2015 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się V Edycja Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa. Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie.

   W zmaganiach ortograficznych brali udział uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po trzech uczniów z każdej szkoły. W sumie dyktando pisało dwudziestu jeden uczniów.

   Tekst dyktand na tegoroczną edycję konkursu ortograficznego przygotowała p. Wioletta Żołądkiewicz - nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół w Zalewie.

   Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był pan Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie.

   Na jubileuszową V Edycję Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa, swoją obecnością zaszczyciły organizatorów konkursu p. Krystyna Milczarek Sekretarz Gminy Zalewa oraz p. Grażyna Pełka Dyrektor Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Zalewo.

   Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna komisja w składzie: p. Elżbieta Miedzińska – przewodnicząca komisji, p. Wioletta Żołądkiewicz (lektor dyktanda), p. Iwona Kotowska, p. Edyta Subotowicz, p. Jadwiga Goździalska - (szkoła podstawowa) i p. Wiesław Miedziński (lektor dyktanda), p. Irena Kupczyńska, p. Elżbieta Mielcarz, p. Piotr Przyczyna - (gimnazjum).

   Uczestnicy dyktanda ( pod opieką p. Jolanty Kacprzyk) oczekiwali na wyniki konkursu w czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich projekcję filmu pt. „Hobbit” oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców w Zalewie.

   Wyniki konkursu:

   Szkoła Podstawowa

   • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Martyna Kozielec ZS Dobrzyki
   • II miejsce – Maria Chiara Piras – ZS Boreczno
   • III miejsce – Jakub Bulski – ZS Zalewo

    

   Gimnazjum

   • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Sandra Rawińska ZS Boreczno
   • II miejsce Agnieszka Szlachtowicz –– ZS Zalewo
   • III miejsce – Kamila Helwak – ZS Dobrzyki

    

   Zajrzyj do galerii: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=221

  • PRZEGLĄD PIOSENKI POLSKIEJ

    

   Dnia3 maja 2015r w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie uczennice naszej szkoły Zuzia Jankowska i Ola Sobotka zajęły III miejsce w Gminnym Przeglądzie Piosenki Polskiej.

    

   Dziewczyny wykonały piosenkę Marka Grechuty „Nie dokazuj!”i będą reprezentowały szkołę w rejonowym konkursie 18 czerwca. Przygotowanie Halina Kozakiewicz.

   Gratulujemy i życzymy powodzenia!!!

  • KONKURS PLASTYCZNY "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

   Dnia 29.04.2015 r uczennica naszej szkoły Paulina Tuzik wraz

   z panią Haliną Kozakiewicz uczestniczyły w obradach Sesji Rady Gminy w Zalewie. Na spotkaniu nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów i upominków za osiągnięcie wyróżnienia na szczeblu gminnym,powiatowym i wojewódzkim w strażackim konkursie plastycznym pt.”Zapobiegajmy pożarom!”Było bardzo miło i sympatycznie!

    

   GRATULUJEMY!

  • WIELKA NIESPODZIANKA

   WIELKA NIESPODZIANKA !!!

    


   Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie poinformował, iż uczennica naszej szkoły Paulina Tuzik jako laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom „ otrzymała nagrodę w formie dwutygodniowych warsztatów artystycznych   w Supraślu , które pomogą jej rozwijać uzdolnienia plastyczne.

    

   GRATULUJEMY I ŻYCZYMY MIŁYCH WAKACJI!!!

  • Szkolny Konkurs Ortograficzny

   W czwartek 16 IV 2015r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny na poziomie szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

   W szkole podstawowej wyróżniono następujących uczniów:

   - Rosińska Kasia – kl. IV a

   - Mielcarz Oliwia – kl. IV b

   - Bulski Jakub – kl. V

   W gimnazjum po zaciętej rywalizacji i kilku dogrywkach, mistrzyniami ortografii okazały się:

   - Szramowska Alicja kl. II a

   - Szlachtowicz Agnieszka kl. II b

   - Wacławiak Weronika kl. III a

   Wyróżnieni uczniowie będą reprezentować szkołę podczas Gminnego Dyktanda o Pióro Burmistrza Zalewa.

   Szkolne dyktando zorganizowały i przeprowadziły p. Wioletta Żołądkiewicz i p. Jolanta Kacprzyk.

  • OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK

   W ostatnim tygodniu marca 2015 r. uczniowie naszej szkoły z klas IV-VI i gimnazjum brali udział w ogólnopolskiejakcji Wybory Książek. To przedsięwzięcie zorganizowała redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a patronat nad nim objęła Minister Edukacji Narodowej pani Joanna Kluzik – Rostkowska. Głównym celem akcji jest poznanie faktycznych zainteresowań młodych czytelników. Wyniki z kolei pomogą dostosować księgozbiory bibliotek szkolnych do potrzeb uczniów. W najbliższych latach biblioteki szkolne dostaną pieniądze na zakup nowych książek. Ponieważ statystyki czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży nie są dobre, a badania wskazują, że uczniowie nie przepadają za obowiązkowymi lekturami, postanowiono dowiedzieć się u źródła, co chcą czytać sami zainteresowani.

   W naszej szkole akcję Wybory Książek zorganizowały i przeprowadziły p. Jolanta Kacprzyk i p. Wioletta Żołądkiewicz. W wyborach udział wzięło 156 uczniów, którzy zgodnie z instrukcją podali tytuły najciekawszych książek, przeczytanych w ciągu ostatnich dwóch lat. Uczniowie z klas IV-VI wypisali ponad sześćdziesiąt tytułów swoich ulubionych książek. Znaczna część głosów powędrowała do książki z serii o Mikołajku. Gimnazjaliści  podali blisko sześćdziesiąt tytułów książek, ale najwięcej głosów otrzymała seria o Harrym Potterze.

   A oto szczegółowe wyniki głosowania.

   LP

   Tytuł

   Autor

   Liczba oddanych głosów

   1

   Harry Potter

   J. K. Rowling

   32

   2

   Pięćdziesiąt twarzy Greya

   E. L. James

   20

   3

   Gwiazd naszych wina

   J. G. Green

   14

   4

   Władca Pierścieni

   J. R. R. Tolkien

   13

   5

   Mikołajek (seria)

   R. Goscinny, J. Sempe

   12

   6

   Wata cukrowa

   J. Vilson

   10

   7

   Pamiętnik narkomanki

   B. Rosiek

   7

   8

   Moje drzewko pomarańczowe

   J. M. de Vasconcelos

   6

   9

   Majka i dziewczyna z innej planety

   S. Fülscher

   6

   10

   Pamiętnik nastolatki

   B. Andrzejczuk

   5

   11

   Quo vadis

   H. Sienkiewicz

   5

   12

   Assassin’s Cred: Pojednanie

   O. Bowden

   5

   13

   Trzy metry nad niebem

   F. Moccia

   4

   14

   Duch starej kamienicy

   1. Onichimowska

   4

   15

   Alicja w Krainie Czarów

   L. Carroll

   4

  • Spotkania z poezją dziecięcą - etap gminny

   27 kwietnia 2015 roku uczennice z Zespołu Szkół w Zalewie brały udział w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego "Spotkania z poezją dziecięcą".  Na scenie MGCK - u zaprezentowały swoje umiejętności, co zostało docenione przez jury konkursu i dzieki temu awansowały do kolejnego etapu.

   Kategoria SP klasy I - III:

   3. miejsce: Emilka Lewandowska

   Kategoria SP klasy IV - VI:

   2. miejsce: Martyna Szlachtowicz

   3. miejsce: Kinga Rychlicka

   Kategoria gimnazjum:

   1. miejsce: Karolina Majewska

   2. miejsce: Roksana Segin

   3. miejsce: Dominika Bąk

   Podczas eliminacji powiatowych reprezentować nas będą:

   Martyna Szlachtowicz

   Karolina Majewska

   Roksana Segin

   Życzymy sukcesów w kolejnym etapie!

  •  

  • ONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

   19.03.2015

            KANGUR MATEMATYCZNY

   Dnia 19 marca 2015 roku o godzinie 9 00  w Zespole Szkół w Zalewie odbył się konkurs "Kangur  Matematyczny". Z terenu naszej gminy wzięło udział 90 uczniów, którzy  podzieleni byli na grupy wiekowe: Żaczek, Maluch, Beniamin,Kadet i Junior.

   Każdy  uczestnik otrzymał  prezent "Magicznego węża" i w czasie 75 minut miał rozwiązać 30 zadań.

             Konkurs zorganizowały panie : Aneta Zięba i Anna Szynaka a opiekę nad uczniami  sprawowali opiekunowie ze szkół w Bartach, Dobrzykach i Borecznie.

   GALERIA  ZDJĘĆ>>>>>

    

  • UWAGA RODZICE !!

   UWAGA RODZICE  !!!

             Zasady rekrutacji do przedszkola i oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej

   w Zalewie  oraz do I klasy SP  i klasy I gimnazjum , dostępne są  w poniższych  dokumentach. 

   Rekrutacja rozpocznie się od 15 marca.

   Rekrutacja do oddziału przedszkolnego przy SP w Zalewie.

   KARTA__ZGLOSZENIA__DZIECKA_5.doc

   Regulamin_rekrutacji__dzieci_do_oddzialu_przedszkolnego_2015-2016.docx

   Rekrutacja do Przedszkola Miejskiego w Zalewie.

   deklaracja_kontynuacji_dla_dzieci_3_letnich_(obecnie).docx

   KARTA__ZGLOSZENIA__DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA_(1)_2015-2016.docx

   Regulamin_rekrutacji__dzieci_do_przedszkola_2015-2016.docx

   Rekrutacja do klasy I Szkoły Podstawowej 2015-2016

   KARTA__ZGLOSZENIA__DZIECKA_DO__I_KL._SP_W_ZALEWIE_2015-16.docx

   Rekrutacja__uczniow_do_klasy_I__szkoly__podstawowej_(1)2015-2016.docx

   Rekrutacja do klasy I gimnazjum Zespołu Szkół w Zalewie

   KARTA__ZGLOSZENIA_DO_KLASY_I_gimnazjum_(1)_2015-2016.docx

   Regulamin_rekrutacji__uczniow__do_gimnazjumna_2015-2016.docx

   Dyrekcja ZS w Zalewie

    

  • « Poprzednia strona

  • GMINNY KONKURS "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

   "MODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

   W poniedziałek 9 marca 2015 roku w budynku Zespołu Szkół w Zalewie odbyły się gminne eliminacje do ogólnopolskiego konkursu wiedzy pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". W drodze eliminacji na podstawie testu oraz ustnych "dogrywek" wyłoniono zwycięzców, którzy reprezentować będą gminę Zalewo podczas konkursu powiatowego. W kategorii szkół podstawowych już w pierwszym etapie zwyciężył uczeń klasy piątejej zalewskiej podstawówki - Jakub Bulski i wraz ze starszą koleżanką z naszego gimnazjum - Karoliną Kicińską, już w piątek - 13 marca w Gimnazjum nr 1 w Iławie zmagał się będzie z nader trudnymii zadaniami z wiedzy z zakresu ustalonego przez organizatorów. Opiekę nad laureatami z Zespołu Szkół w Zalewie sprawowali nauczyciele: Jan Lichacz i Wioletta Żołądkiewicz.

   W konkursie udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Zalewie, Zespołu Szkół w Borecznie oraz ze Szkoły Podstawowej w Bartach.

   Oto oficjalne wyniki:

   a) kategoria SP:

   1 miejsce: Jakub Bulski (SP Zalewo) - 23 punkty,

   2 miejsce: Krystian Wiosna (SP Barty) - 16 punktów,

   3 miejsce: Maciej Wrona (SP Boreczno) - 15 punktów,

   4 miejsce: Gabriela Szuba (SP Zalewo) - 14 punktów,

   5 miejsce: Jakub Frańczuk (SP Boreczno) - 13 punktów

   b) kategoria gimnazjum:

   1 miejsce: Karolina Kicińska (Gimnazjum Zalewo) - 16 punktów,

   2 miejsce: Maciej Śmigielski (Gimnazjum Boreczno) - 16 punktów,

   3 miejsce: Agnieszka Szlachtowicz (Gimnazjum Zalewo) - 15 punktów,

   4 miejsce: Konrad Gadomski (Gimnazjum Zalewo) - 14 punktów,

   5 miejsce: Wojciech Sabatowski (Gimnazjum Boreczno) - 14 punktów

    

   Gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w przyszłorocznym konkursie, a laureatom 2 pierwszych miejsc wysokich lokat podczas eliminacji powiatowych!

    

   ZAjrzyj do galerii:http://http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=213


    

  • KONKURS CZYTELNICZY DLA KLASY V

   „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA Z JULIUSZEM VERNE”


   Dnia 4 marca 2015r. w czytelni odbył się finał szkolnego konkursu czytelniczego pod hasłem „W 80 dni dookoła świata z Juliuszem Verne”, który adresowany był do uczniów klasy piątej. Z tej okazji w czytelni przygotowano również gazetkę i wystawę poświęconą twórczości Julisza Vernea - „ojca fantastyki naukowej”.

   Powieść J. Verne'a pt. „W 80 dni dookoła świata” cieszyła się dużym zainteresowaniem, wśród uczniów klasy piątej. Po eliminacjach do finału konkursu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

   1. Bulski Jakub

   2. Benedykciuk Ola

   3. Gadomska Klaudia

   4. Rychlicka Kinga

   5. Szóstek Jakub

   6. Żaboklicka Natalia

   Przygotowane przez organizatorów konkursu pytania i różnego rodzaju zadania nie sprawiały finalistom większych trudności. Po zaciętej rywalizacji i minimalną różnicą punktową zwyciężyła Kinga Rychlicka, drugie miejsce zajął Kuba Bulski, a trzecie miejsce ex aequo zajęli: Ola Benedykciuk, Jakub Szóstek, Natalia Żaboklicka.

   Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

   Konkurs zorganizowały i przeprowadziły p.Jolanta Kacprzyk i p.Wioletta Żołądkiewicz.

    

   ZAjrzyj do galerii: http://http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=211


    

  • KONKURS CZYTELNICZY DLA KLAS IV

   BAŚNIOWY ŚWIAT PANA KLEKSA”

    

   Pod takim hasłem dnia 15.01.2015r. w czytelni odbył się szkolny konkurs czytelniczy dla ucz. kl. IV, który przygotowali i prowadzili p. Jolanta Kacprzyk, p. Wioletta Żołądkiewicz i p. Wiesław Miedziński. Głównym celem konkursu było sprawdzenie znajomości treści lektury oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród młodych czytelników.

   Po eliminacjach w finale konkursu udział wzięli następujący uczniowie:

   1. Maćkiewicz Adrian IVa

   2. Matusik Wiktoria IVa

   3. Segin Szymon IVb

   4. Szlachtowicz Martyna IVa

   5. Taraszkiewicz Amelia IVb

   6. Wiktorzak Klaudia IVb

   7. Zięba Dominik IVa

    

   Podczas konkursu uczniowie zmagali się z 10 konkurencjami, na które udzielali odpowiedzi pisemnych i ustnych. Były to zadania o różnym stopniu trudności, np.: prawda i fałsz, test wyboru, dokończ zdanie, kolejność wydarzeń, itp.

   Finaliści konkursu byli świetnie przygotowani, a różnice w końcowej punktacji były minimalne. Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobył Szymon Segin, drugie miejsce zajął Dominik Zięba, a trzecia była Amelia Taraszkiewicz.

   Konkurs wiedzy poprzedzony był konkursem plastycznym, gdzie zadaniem uczniów było wykonanie prac plastycznych na temat przygód pana Kleksa i jego uczniów.

   W konkursie udział wzięli:

    

   1. Bartosik Adrian IVa

   2. Bielecka Nikola IVb

   3. Bilik Julia IVa

   4. Frączek Natalia IVb

   5. Jurysta Ola IVa

   6. Kowalska Julia IVa

   7. Matusik Wiktoria IVa

   8. Mielcarz Oliwia IVb

   9. Segin Szymon IVb

   10. Szlachtowicz Martyna kl. IVa

   11. Szuba Julia IVa

   12. Szymańska Weronika IVb

   13. Taraszkiewicz Amelia IVb

   14. Wiktorzak Klaudia IVb

    

   Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursach otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.

    

   Zajrzyj do galerii: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=212    

  • SZKOLNA CHOINKA

   21 stycznia uczniowie Zespołu Szkół w Zalewie bawili się świetnie na szkolnej choince. Zabawę prowadził DJ Arek, który w mistrzowski sposób dobrał muzykę taneczną. W czasie dyskoteki uczniowie mogli zjeść ciasta – wypieki rodziców, a nawet samych uczniów, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Zabawę przeplatały konkursy: „krzesełka” – wygrał Sebastian Nieckarz, taniec towarzyski – wygrali Kacper Fiedorowicz i Kinga Rychlicka oraz jedzenie jabłka – tu zwycięzcą okazał się Mateusz Nowikiewicz . wybraliśmy również króla i królową balu. W szkole podstawowej zwycięska para to: Aleksandra Pudlik i Łukasz Jarosz, a w gimnazjum Paulina Tuzik i Sebastian Nieckarz. Dziękujemy za zabawę i zapraszamy na kolejną dyskotekę. 

   Galeria zdjęć>>>>>>>>>>>.


    

  • W NOWYM ROKU... SŁÓW KILKA OD POETY

   "Nowego roku czas każe winszować, 
   Więc się zdobywam na powinszowanie; 
   Daj Panie Boże, w tym się tak zachować, 
   Iżby się nasze spełniło żądanie.
   I spełni pewnie, kiedy w każdym kroku 
   O sobie będziem myśleć, nie o roku.

   Bo cóż rok? Bożym czas zmierzony darem, 
   Miejsce i pora naszego działania: 
   Nie dni, lecz czynów dzielmy go wymiarem, 
   A czynów plennych prawego starania;
   Wówczas, jak wieniec kłosami uwity,
   Da plon szacowny, da plon znakomity.

   Przeszły tysiączne, przejdą i następne.
   Szala je wieczna, jak zmierzy, tak ziści:
   Z nas plenne, z nas czcze, prawe, lub występne,
   Skutek użycia, czucia i korzyści: 
   Odmiana, trwałość, nieczynność, ochota, 
   Da poznać w czem jest występek, lub cnota.

   Lecz sprawcą, który rzeczy mierzy trwałe, 
   Spuszcza wzrok względny na tych, co sprawieni: 
   Nie jest człowieka, co jest doskonałe, 
   Sobą nikczemni, sprawcą orzeźwieni, 
   Czekajmy losu, Najwyższa istoto! 
   Karzesz z odrazą, nagradzasz z ochotą."

   - w Nowym Roku nagroda dla ucznia, który pierwszy wskaże autora oraz tytuł powyższego utworu.

   Odpowiedź proszę przesłać na adres: zs_zalewo@wp.pl

   Powodzenia i owocnych poszukiwań!

  • KONKURS "ZAPOBIEGAJMY POŻAROM"

   ZAPOBIEGAJMY POŻAROM!

    

    

    

         Uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom!”organizowanym przez Zarząd Główny Zwiazku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

         W różnych grupach wiekowych uczniowie pod kierunkiem pani Haliny Kozakiewicz wykonali różnymi technikami prace plastyczne o tematyce przeciwpożarowej.

       W wyniku eliminacji gminnych trzy uczennice naszej szkoły zajęły nastepujace miejsca a tym samym przeszły do konkursu na szczeblu powiatowym :

    

    

    

   W kategorii Szkoła Podstawowa kl IV-VI

   I miejsce -Natalia Żaboklicka

   III miejsce -Gabrysia Szuba

    

    

    

   W kategorii Gimnazjum

   I miejsce -Paulina Tuzik

    

    

    

   GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

    

    

    

    

    

  • ANDRZEJKOWE CZARY-MARY W PRZEDSZKOLU I MAŁEJ SZKOLE

   „ANDRZEJKOWE CZARY-MARY”

   W PRZEDSZKOLU  I MAŁEJ SZKOLE

    

         Andrzejki to stara tradycja ludowa, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości.

         Dziś tradycyjne andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi. W czwartek 27 listopada dzieci z Przedszkola i Małej Szkoły w Zalewie przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb. Nie zabrakło ustawiania bucików i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.

          Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji.

   Galeria zdjęć>>>>>>

  • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

            DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

    

             Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki - w 2002 roku. Historia pluszowego misia zaczęła się w 1902 roku, kiedy to prezydent USA Theodore Roosevelt, będąc na polowaniu, sprzeciwił się zabiciu młodego niedźwiadka. Zdarzenie to zostało uwiecznione na rysunku przez świadka zdarzenia Clifforda Berryman’a. Obrazek ukazał się w waszyngtońskiej gazecie, gdzie ujrzał go właściciel sklepu z zabawkami Morris Michton. Wpadł na pomysł, aby wykonać kilka zabawek przedstawiających to zwierzątko. Pluszowe misie sprzedawały się znakomicie. Producent zwrócił się do prezydenta o zezwolenie nadania misiom imienia Teddy i tak się je nazywa do tej pory. Obecnie pluszowe misie są jedną z najpopularniejszych zabawek na świecie.

   W naszej szkole również świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia.

           W dniu 24 i 25 listopada 2014 roku uczniowie z kl. III SP i grupa przedszkolaków brała udział w zajęciach zorganizowanych przez bibliotekę szkolną. W trakcie spotkania dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, z sylwetkami różnych misiów – bohaterów literackich i filmowych oraz obejrzały prezentację multimedialną na temat jednego z najbardziej znanych misiów – Kubusia Puchatka. Podczas zajęć dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w różnych zabawach i konkursach błyskawicznych, np. „Niedźwiadek”, „Łapy niedźwiedzia”, „Papierowy miś”, „Karmienie misia”, itp.

          Miłą niespodzianką dla dzieci było obejrzenie inscenizacji przygotowanej przez grupę dziewcząt z klasy I a gimnazjum pt. „ Urodziny Kubusia Puchatka”.

          Zabawa była wspaniała, wszystkim dopisywał dobry humor, a w trakcie spotkania nie zapomniano również o słodkim „małym co nieco” ufundowanym przez Radę Rodziców.

   Galeria zdjęć>>>>>>>>

  •  

   BÓG HONOR OJCZYZNA

          Dnia 7 listopada 2014 r w naszej szkole obchodziliśmy Święto Niepodległości 11 LISTOPADA.

         Wtym dniu odbył się uroczysty apel w formie montażu słowno - muzycznego pod tytułem „Ojczyzno ma …”, w którym uczniowie zaprezentowali historię utraty i odzyskania niepodleglości przez Polskę . Uczniowie przypomnieli również wiersze i znane pieśni patriotyczne. Uroczystość wzbogaciły rekwizyty ,dekoracje oraz kotyliony wykonane przez uczniów . 

       Nad całością czuwały pani Halina Kozakiewicz i Jolanta Szafran.

    

  • APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

   Wszystkich zebranych tego dnia na sali gimnastycznej powitała przewodnicząca SU gimnazjum, a następnie p. Dyrektor odczytała życzenia od Burmistrza Pana Marka Żylińskiego oraz wręczyła nagrody dla nauczycieli.

   Kolejnym punktem apelu były zabawne scenki pt. "Lekcja języka polskiego" i "Chory belferek", przeplatane krótkimi piosenkami o tematyce szkolnej.

   Całość zakończyły szczere życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz wręczenie drobnych "smacznych i zdrowych upominków".

   Galeria zdjęć>>>>>>>


    

  • DYSKOTEKA Z OKAZJI DNIA CHŁOPAKA

            Dnia 01.10.2014r. w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka dla klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum organizowana wspólnie przez samorządy szkolne obu szkół. Wspólne wspotkanie miało na celu również integrację nowych zespołów klasowych.

            W trakcie krótkiej, ale jakże intensywnej zabawy, nie zabrakło dobrej muzyki, energetycznych tańców na parkiecie przeplatanych konkursami, np. w języku angielskim. Zregenerować siły można było zjadając kawałek pysznego domowego ciasta w naszej „mini cukierence”.

    

   Galeria zdjęć>>>>>>>

    

  • PASTUSIOWY REKORD ŚWIATA

   30 września 2014 r. o godz. 12:00 dzieci z Przedszkola Miejskiego w Zalewie grupa 3 i 4 - latków, 5 i 6- latki oraz dzieci z oddziału "0" przy Szkole Podstawowej w Zalewie - w liczbie 59. przedszkolaków - brały udział w ustanowieniu Rekordu Guinnessa w kategorii: największa liczba dzieci jednocześnie myjących zęby.

   Dzieci uzbrojone w szczoteczki do zębów w ogródku przedszkolnym oczekiwały na informację, która potwierdziłaby pobicia rekordu i tak też się stało. Pani Danuta Tankielun otrzymała wiadomość SMS, w którym Akademia Aquafresh potwierdziła pobicie "PASTUSIOWEGO REKORDU ŚWIATA".

   Gratulujemy naszym dzielnym przedszkolakom.

   ZAJRZYJ DO GALERII: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=201


    

  • PASOWANIE NA UCZNIA

   26 września 2014 roku oficjalnie do braci uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego w Zalewie przyjęci zostali pierwszoklasiści.

   Najpierw udowodnili wszystkim zebranym, że zdecydowanie zasługują na miano ucznia klasy pierwszej, gdyż zabrali wszystkich w zaczarowaną podróż po krainach, w których celująco zdawali egzaminy.

   Następnie złożyli uroczyste ślubowanie oraz zostali pasowani na uczniów ogromnym ołówkiem.

   Na zakończenie odebrali z rąk Rady Rodziców słodkie upominki, dzięki którym kolejne lata szkolne upłyną im w słodziutkiej atmosferze i w znakomitych humorach - martwimy się trochę o próchnicę, ponieważ już na początku poinformowali, że ze stanem ich uzębienia jest trochę krucho ;-)

   Gratulujemy uczniom, rodzicom i oczywiście wychowawczyniom!

   A teraz pozostało już tylko ... wziąć się do nauki :-)

   Zapraszamy do galerii>>>>>>>>


    

  • Jubileusz 30 - lecia nadania imienia K. I. Gałczyńskiego Szkole Podstawowej w Zalewie

   Ocalić od zapomnienmia - obchody Święta Szkoły

   Od wielu tygodni trwały przygotowania do obchodów 30-lecia nadania imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Szkole Podstawowej w Zalewie. I oto w sobotę 20 września 2014 r. roku nawet jesienna pogoda postanowiła na przekór prognozom, sprawić wszystkim słoneczną niespodziankę.

   Uroczystości jubileuszowe poprzedziła msza święta odprawiona w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Zalewie. Po mszy, w murach przepięknie udekorowanej na tę okazję szkoły, spotkali się wszyscy ci, którym była i jest ona bliska. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, dawni i obecni pracownicy, rodzice, uczniowie oraz sympatycy i przyjaciele szkoły.

   Cześć oficjalną rozpoczęło przemówienie pani dyrektor Joanny Lichacz, która przywitała przybyłych gości i przedstawił zebranym historię szkoły w zarysie oraz odczytała listy od gości, którzy nie mogli uczestniczyć w naszej uroczystości m.in.  Kapitana Żeglugi Wielkiej Pana Ryszarda Kucika,  pana Kazimierza Skrodzkiego-  historyka  opisującego  dzieje ziemi zalewskiej  oraz byłej nauczycielki  - pani Wandy Skolimowskiej – Szulim

   Wśród oficjalnych przemówień znalazły się także ciepłe, skierowane do uczniów oraz kadry nauczycielskiej słowa zaproszonych gości, Pana wicestarosty powiatu Iławskiego  Wiesława Olszewskiego  i  burmistrza Zalewa Pana Marka Żylińskiego. 

   Następnie wszyscy zebrani zostali zaproszeni do obejrzenia montażu słowno – muzycznego upamiętniającego życie i twórczość patrona Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Słowem, muzyką i piosenką wprowadzili nastrój, dzięki któremu każdy mógł przeżyć ten wyjątkowy dzień czując unoszącego się ducha Mistrza Konstantego. Na zakończenie zaprezentowali się gimnazjaliści  w pięknie wykonanym polonezie.

   Po część artystycznej goście zostali zaproszeni do wspólnego zwiedzania szkoły oraz kosztowania swojskich specjałów. Dzięki staraniom nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi i rodziców było pięknie i sympatycznie. Dawno niewidziani znajomi, współpracownicy, często przyjaciele, dzielili się anegdotami i wzruszającymi okruchami przeszłości.

   Był także czas na zwiedzanie szkoły. Duże zainteresowanie przybyłych wzbudziła specjalnie przygotowana wystawa kronik szkolnych oraz galeria zdjęć. Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były pamiątkowe foldery i długopisy wydane z okazji 30-lecia nadania imienia szkole.

   Do późnych godzin popołudniowych słychać było melodię „Ocalić od zapomnienia” Tym, którzy spotkali się po latach, trudno było się rozstać, bo przecież łączy ich tyle wspomnień….

    

   ZAJRZYJ DO GALERII: http://zszalewo.edupage.org/album/?#gallery/199

    

   JUŻ JUTRO KOLEJNA CZĘŚĆ ZDJĘĆ    

    

  • RZĄDOWY PROGRAM POMOCY UCZNIOM "WYPRAWKA SZKOLNA"

   Rzadowy_program_pomocy_uczniom.pdf

  • OGŁOSZENIE

   Rekrutacja uczniów do klasy I szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Zalewie na rok szkolny 2014/2015

   Do klasy I szkoły podstawowej w Zespole Szkół w Zalewie przyjmowani są:

   - uczniowie zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej tj. w Zalewie – z „urzędu” – na podstawie zgłoszenia rodziców (karta zgłoszeniowa), bez postępowania rekrutacyjnego;

   - uczniowie zamieszkali w Gminie Zalewo, uczęszczający do przedszkola i oddziałów przedszkolnych przy szkole podstawowej w Zalewie w roku szkolnym 2013/2014 bez postępowania rekrutacyjnego;

   - jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, może przyjąć uczniów mieszkających poza obwodem szkoły, po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

    

   Kryteria rekrutacyjne w przypadku wolnych miejsc :

   Uczniowie zamieszkali w Gminie Zalewo z rodzin wielodzietnych i zastępczych.

   Uczniowie zamieszkali w Gminie Zalewo niepełnosprawni lub rodziców niepełnosprawnych.

   W dalszej kolejności inni uczniowie, przy czym decyduje data wpływu karty zgłoszeniowej.

    

   Harmonogram rekrutacji :

   1) Od 15 marca 2014r. do 15 kwietnia 2014r. – wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia dziecka do I kl. szkoły podstawowej

   2) Od 16 kwietnia 2014r. do 23 kwietnia 2014r. – rozpatrzenie kart zgłoszeniowych przez komisję rekrutacyjną powołaną przez dyrektora

   3) Do 30 kwietnia 2014r. –wywieszenie imiennych list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do kl. I szkoły podstawowej

   Uwaga! Regulamin rekrutacji i formularz karty zgłoszeniowej do klasy I szkoły podstawowej dostępny jest na stronie internetowej Zespołu Szkół w Zalewie: zszalewo.edupage.org lub w sekretariacie szkoły.

    

   WERSJA DO DRUKURekrutacja__uczniow_do_klasy_I__szkoly__podstawowej.pdf

    

   Do wydrukowania karta zgłoszenia ucznia do klasy I:

   KARTA__ZGLOSZENIA__DZIECKA_DO__I_KL._SP_W_ZALEWIE.pdf


    


    

  • OGŁOSZENIE

   Rekrutacja dzieci do przedszkola i oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej na rok szkolny 2014/2015:

   Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola miejskiego i oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej obowiązani są złożyć w sekretariacie Zespołu Szkół w Zalewie w wyznaczonym terminie prawidłowo wypełnioną kartę zgłoszenia dziecka .

   Dzieci urodzone w okresie od 01.07.2008r. do 31.12.2008r. oraz w 2009r. zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej tj. w Zalewie przyjmowane będą do przedszkola i oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej „z urzędu” na podstawie zgłoszenia rodziców.

   * W przypadku dzieci urodzonych w okresie od 01.07.2008r. do 31.12.2008r. oraz w 2009r zamieszkałych w miejscowościach w Gminie Zalewo, nie należących do obwodu szkoły podstawowej będzie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne w przypadku wolnych miejsc w grupie wiekowej.

   Dla dzieci urodzonych w 2010r. i 2011r. zamieszkałych w Gminie Zalewo będzie przeprowadzone postępowanie rekrutacyjne.

   Kryteria rekrutacji:

   1. Dzieci zamieszkałe w Gminie Zalewo z rodzin wielodzietnych i zastępczych;

   2. Dzieci zamieszkałe w Gminie Zalewo niepełnosprawne lub rodziców niepełnosprawnych;

   3. Dzieci zamieszkałe w Gminie Zalewo, których matka lub ojciec samotnie je wychowuje;

   4. Dzieci zamieszkałe w Gminie Zalewo, których oboje rodzice pracują i nie mogą zapewnić dziecku opieki;

   5. Dzieci, których jeden z rodziców lub oboje rodzice nie pracują zawodowo.

    

   Harmonogram rekrutacji :

   1) Od 15 marca 2014r. do 15 kwietnia 2014r. – wydawanie i przyjmowanie kart zgłoszenia dziecka do przedszkola i oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej;

   2) Od 16 kwietnia 2014r. do 23 kwietnia 2014r. – rozpatrzenie kart zgłoszeniowych przez komisję rekrutacyjną powołaną przez dyrektora 3)

   Do 30 kwietnia 2014r. –wywieszenie imiennych list dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola w roku szkolnym.

   Dzieci urodzone w 2010r. i 2011r nieprzyjęte do przedszkola zostaną ujęte na liście rezerwowej według w/w kryteriów.

   Uwaga! Regulamin rekrutacji i formularze kart zgłoszeniowych do przedszkola i oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej dostępne są na stronie internetowej Zespołu Szkół w Zalewie : zszalewo.edupage.org lub w sekretariacie szkoły.

   WERSJA DO DRUKU: rekrutacja_do_przedszkola_i_oddzialu_przedszkolnego_przy_szkole_podstawowej.pdf

    

   Do wydrukowania karty zgłoszenia:

   "Szkolna zerówka": KARTA__ZGL__OSZENIA__DZIECKA_DO_ODDZIAL__U_PRZEDSZKOLNEGO_PRZY__SP_ZALEWO.pdf

   Przedszkole: KARTA__ZGLOSZENIA__DZIECKA_DO_PRZEDSZKOLA_MIEJSKIEGO.pdf


    


    

    

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Zalewie
  Ul.Szkolna 2
  14-230 Zalewo
 • +48 89-758-83-28
  +48 89-670-98-10f ax

Galeria zdjęć