• PROFIL SZKOŁY

• Szkoła znajduje się w Zalewie przy ulicy Szkolnej 2. W tym samym budynku uczą się  dzieci z klas II — VIII Szkoły Podstawowej im. K. I. Gałczyńskiego  w Zalewie. Zespół Szkół tworzą również uczniowie „Małej Szkoły” czyli maluchy z zerówki oraz klasy I i II Szkoły Podstawowej uczący się w budynku przy ulicy Traugutta 15 w Zalewie.

Od 01 września 2012r. uchwałą Rady Miejskiej w Zalewie do Zespołu Szkół dołączono Miejskie Przedszkole.

W roku szkolnym 2023/2024 w 16 oddziałach Zespołu Szkół  uczy się 274 uczniów. W szkole pracuje wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Nasza Szkoła systematycznie poprawia i unowocześnia swą bazę dydaktyczna i lokalową.

Rada Miejska w Zalewie, czyli organ prowadzący Szkołę oraz Rada Rodziców wspierają pracę naszej placówki. Nauczyciele i uczniowie mogą korzystać z nowoczesnych pomocy, zbiorów biblioteki szkolnej, Internetu. W centrum multimedialnym mieszczącym się w czytelni biblioteki szkolnej uczniowie mogą pogłębiać swoje zainteresowana.

W szkole prowadzona jest działalność pozalekcyjna (szczegółowe informacje w zakładce Zajęcia pozalekcyjne)

Zespół Szkół w Zalewie wyróżnia się poziomem pracy dydaktyczno-wychowawczej i wspaniałą atmosferą.

Nasi wychowankowie odnoszą sukcesy w zawodach sportowych,  olimpiadach, konkursach przedmiotowych i artystycznych oraz uczestniczą w projektach finansowanych z Funduszy Unii Europejskiej.

Kadra pedagogiczna szkoły podstawowej  inicjuje wydarzenia  na szczeblu szkolnym i gminnym. To m.in. Gminne Dyktando konkurs prowadzony  we współpracy z Miejsko—Gminną Biblioteką Publiczną w Zalewie oraz liczne rozgrywki szkolne.

Nauczyciele   czynnie uczestniczą w promowaniu imienia Zespołu Szkół w Zalewie organizując  gminny turniej wiedzy pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Od kilku lat w szkole uczniowie korzystają z programu "Warzywa i owoce".