Nawigacja

 • HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

  Harmonogram egzaminów poprawkowych

  w Zespole Szkół w Zalewie

  w roku szkolnym 2017/2018

   

  Zajęcia  edukacyjne

   

  Data egzaminu

   

  Godzina egzaminu

   

  Sala egzaminacyjna

  Matematyka

  28.08.2018r.

  ( wtorek)

  9:00

  31

  Historia

  29.08.2018r.

  ( środa)

  9:00

  38

   

   

   

   

   

   

   

   

  Dyrektor Zespołu Szkół w Zalewie

   

   

 • RAJD ROWEROWY

  RAJD ROWEROWY

          Uczniowie klasy V lubią spędzać czas nie tylko przed telewizorami
  i komputerami, ale również aktywnie na świeżym powietrzu. Dlatego dnia 21.06.2018 r. wraz z wychowawczynią p. Anną Szynaka i opiekunem p. Piotrem Grodzickim wybrali się na rajd rowerowy. Pilotami wycieczki byli rodzice p. Iwona Hamelak, p. Ewa Małetka oraz p. Zbigniew Jakubiec, którzy
  w bagażnikach aut wieźli kiełbaski na ognisko, wodę, apteczkę i plecaki.

         Po przypomnieniu zasad bezpiecznego poruszania się na drogach
  oraz regulaminu wycieczki wszyscy wyruszyli trasą liczącą 23 km, która wiodła krętymi, polnym drogami przez las oraz miejscowości Zalewo, Witoszewo
  i Przezmark.

      Z przygodami - licznymi awariami technicznymi rowerów, wywrotkami na piachu, postojami  - dotarliśmy do miejsca, które było celem wyjazdu,
  a mianowicie nad przepływowe jezioro rynnowe Motława Wielka
  w Przezmarku (Gmina Stary Dzierzgoń).

       Po krótkim odpoczynku grupa posiliła się pieczonymi kiełbaskami
  z ogniska. W tym przedostatnim dniu roku szkolnego, z pochmurnym niebem
  i słońcem na przemian, spędzili miło czas na rozmowach, zabawach integracyjnych oraz na grze w piłkę siatkową. Nie odbyło się też bez pogadanki na temat bezpiecznego spędzania czasu w czasie wakacji.

     Pełni wrażeń, w dobrych humorach i co najważniejsze bezpiecznie uczestnicy rajdu wrócili do Zalewa.

   

                                                                                       Anna Szynaka

  Galeria zdjęć>>>>>>>>

   

 • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SKOLNEGO 2017 / 2018

  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SKOLNEGO 2017 / 2018
 • LEGENDA OBRAZEM NASZEJ KULTURY

  LEGENDA OBRAZEM NASZEJ KULTURY

  „Legenda obrazem naszej kultury”

       Grupa uczniów z klas III – VII szkoły podstawowej wzięła udział w konkursie „Legenda obrazem naszej kultury” zrealizowanego w ramach projektu „Zwierciadło narodu – historia i kultura mniejszości narodowych i etnicznych województwa warmińsko-mazurskiego”, którego organizatorem był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu. Patronat honorowy objął Wojewoda warmińsko-mazurski Pan Artur Chojecki.

       Celem konkursu było zainteresowanie dziedzictwem kulturowym i historycznym regionu Warmii, Mazur i Powiśla, rozwijanie wrażliwości estetycznej inspirowanej własną fantazją i wyobraźnią oraz rozwijanie literackich zainteresowań dzieci i młodzieży.

      Podsumowanie konkursu odbyło się 24 maja 2018r  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, na którym była delegacja z naszej szkoły w składzie: pani Iwona Kotowska, uczniowie Maja Lipińska i Marcel Waszajło.

  Komisja wyłoniła zwycięzców w różnych kategoriach. Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

  Kategoria: praca plastyczna

   

  Uczniowie kl. I-III SP

  - Ewelina Głozak kl. III a – II miejsce

  - Oliwia Sprawka kl. III b - wyróżnienie

  - Jakub Kurel kl. III b – wyróżnienie

  Uczniowie kl. IV – VII SP

  - Adam Jakubiec kl. V – II miejsce

  - Zuzanna Kiedos kl. IV a – III miejsce

  - Maja Lipińska kl. V - wyróżnienie

   

  Kategoria: komiks

                                                 Uczniowie kl. IV - VI SP

   

   Uczniowie kl. VII SP

  - Martyna Szlachtowicz kl. VII a – I miejsce

  - Julia Szuba kl. VIIa – II miejsce

  - Kinga Roże kl. VI – II miejsce

  - Adrian Szuba kl. VI – III miejsce

  - Marcel Waszajło kl, VI - II miejsce

   

   

  Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, a nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Opiekę nad uczniami  sprawowali: p. Jolanta Kacprzyk, p. Iwona Kotowska i p. Wioletta Żołądkiewicz.

  Nagrody uczniom będą wręczone na apelu na zakończenie roku szkolnego. 

  Galeria zdjęć>>>>>>>

   

 • SPOTKANIE Z BAŚNIĄ

  SPOTKANIE Z BAŚNIĄ

  „SPOTKANIE Z BAŚNIĄ”

   

      Dnia 28 maja 2018r. uczniowie klas czwartych brali udział w warsztatach czytelniczych zorganizowanych przez nauczyciela bibliotekarza p. Jolantę Kacprzyk przy współpracy polonistów p. Wiolettę Żołądkiewicz  i p. Wiesława Miedzińskiego. Celem spotkania było rozwijanie i promowanie czytelnictwa wśród dzieci, przyswajanie wiadomości poprzez zabawę i rozrywkę, a  przy tym sprawdzenie wiedzy ze znajomości  wybranych baśni.

       Przed spotkaniem zadaniem uczniów było zapoznać się z treścią wybranych  baśni: „Szewczyk Dratewka” – J. Porazińska , „Kwiat paproci” – I.J. Kraszwski, „O dwunastu  miesiącach” – J. Porazińska , „Bajka o rybaku i rybce” – A. Puszkin, „Kopciuszek” –  Ch. Perrault.

       Zajęcia odbyły się w czytelni szkolnej, gdzie uczniowie zostali podzieleni na grupy i na czas spotkania otrzymali wylosowane baśniowe nazwy, np. „Leśne ludziki”, „Krasnale”, „Borowiki”, „ Zajączki”, „Misie”. Dla czwartoklasistów przygotowano różnorodne zadania. Uczniowie pracując w grupach rozwiązywali  testy, udzielając odpowiedzi na pytania dotyczące treści wybranych baśni oraz na temat baśni jako gatunku literackiego. Porządkowali plan wydarzeń utworów w postaci historyjki obrazkowej, odgadywali tytuły  na podstawie podanych cytatów i  morału płynącego z danej baśni, odpowiadali ustnie na wylosowane pytania dotyczące zagadnień związanych za daną baśnią.

     W trakcie zajęć odbył się „baśniowy pokaz mody”. Grupa uczniów zaprezentowała się w przebraniach charakterystycznych dla wybranych postaci baśniowych.

       Spotkanie przebiegało w atmosferze życzliwej rywalizacji i dobrej zabawy. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością baśni oraz umiejętnościami polonistycznymi: pisaniem, czytaniem ze zrozumieniem, konstruowaniem spójnej, logicznej wypowiedzi.

  Galeria zdjęć>>>>>>>

   

 • Plażing

  Plażing

  VAMOS A LA PLAYA

  czyli w wolnym tłumaczeniu

  IDZIEMY NA PLAŻING

            W środę uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w prezentacji projektów gimnazjalnych przygotowanych przez klasę II a gimnazjum. Przedstawiciele klasy II w ciekawy sposób zaprezentowali kulturę, historię, geografię, tradycje, kulinaria oraz ciekawostki dotyczące Norwegii, Kanady, Hiszpanii i Francji. Kolejnym punktem programu było wyjście na dziedziniec szkoły i wspólne powitanie lata piosenkami, grami i zabawami. Nie zabrakło również słodkości. Samorząd szkolny wraz z Radą Rodziców przygotował dla wszystkich lody oraz przepyszne gofry.

            Za wspólną zabawę dziękują wszystkim organizatorzy.

  Galeria zdjęć>>>>>>>>>

 • PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA


   

           Pasowanie  na  czytelnika  to  oficjalne  przyjęcie  najmłodszych  uczniów  do  grona  czytelników  biblioteki  szkolnej. Organizowane  co  roku  weszło  na  stałe  do  kalendarza  szkolnych  wydarzeń i odbywa  się  w II semestrze, kiedy uczniowie znają już cały alfabet. Impreza  odbyła  się  28 maja 2018 roku  w  bibliotece  szkolnej. 

          Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna w wykonaniu grupy uczniów z klasy V. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie  zapoznali  się  z  pomieszczeniami bibliotecznymi, regulaminem biblioteki, oraz  wysłuchali  próśb  książek.  Najważniejszym punktem całej  uroczystości  było  złożenie  przyrzeczenia  przez  pierwszoklasistów  i  sam  fakt  pasowania  na  czytelnika  biblioteki  szkolnej. Dzieci uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu  pasowania  dokonał  nauczyciel bibliotekarz p. Jolanta Kacprzyk. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy z życzeniami odnalezienia wielu książek pełnych wspaniałych przygód, dobrych rad i ciekawych wiadomości oraz zakładki do książek. Uroczystość zakończono pamiątkowymi zdjęciami. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze.

  Galeria zdjęć>>>>>>>
   


   

   

 • SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY

  „Z ortografią na wesoło”.

   

          W dniu 12 czerwca  2018 roku w „Małej Szkole” odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny pod hasłem  „Z  ORTOGRAFIĄ NA WESOŁO”.

  Celem konkursu było promowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie czujności ortograficznej i umiejętności czytania ze zrozumieniem.

   

            Konkurs adresowany był do uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Zalewie. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu udało im się opanować zasady ortografii, rozwiązując  różnorodne zadania testowe. W teście dzieci uzupełniały tekst z lukami, rozwiązywały krzyżówki, rebusy i zagadki.    W trudnej rywalizacji zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnością zastosowania ich w praktyce.

  Do konkursu przystąpiło 14 uczniów:

   

  Gabriela Jastrzębska kl. I

  Alicja Lewandowicz kl. I

  Wiktor Osiak kl. I

  Jagna Mysiakowska kl. II

  Zosia Aleksandrowicz kl. II

  Wojtek Kiedos kl. II

  Michał Sulich kl. IIIa

  Dawid Ciepłuch kl. IIIa

  Julia Mysiakowska kl. IIIa

  Dorota Żukowska kl. IIIa

  Oliwia Sprawkakl. IIIb

  Hania Subotowicz kl. IIIb

  Elżbieta Pietrasik kl. IIIb

  Karol Pawelczyk kl. IIIb

  Tytuł Mistrza Ortografii otrzymali:

  Gabriela Jastrzębska kl. I

  Jagna Mysiakowska kl. II

  Karol Pawelczyk kl. III b

       

  Nagrody w postaci książek oraz słodkie upominki  ufundowały organizatorzy konkursu: Z.Witkowska i S. Andriuszkiewicz-Iszoro.

  Składamy serdeczne gratulacje  zwycięzcom i zapraszamy za rok.

  Galeria zdjęć>>>>.

   

   

 • Bal gimnazjalisty

  Bal gimnazjalisty - Obrazek 1BAL,BAL,BAL I PO BALU....

  Dnia 8 czerwca 2018r o godz. 17.00 rozpoczął się bal gimnazjalisty. Impreza miała miejsce w sali weselnej „Magnolia”w Zalewie. Na ten moment czekaliśmy trzy lata. Wszyscy bardzo się ucieszyliśmy na widok licznie przybyłych gości zaproszonych, nauczycieli i rodziców. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Joanna Lichacz, która wypowiedziała hasło: "Poloneza czas zacząć!" Następnie życzeniom, zabawom i szalonym tańcom przy muzyce DJ Johnn'ego nie było końca.

  Wszyscy wspaniale się bawiliśmy i składamy podziękowania dyrekcji szkoły, rodzicom, nauczycielom za przygotowanie tak cudownej imprezy.

  Uczniowie kl. III gim. wraz z wychowawcą Haliną Kozakiewicz

  Galeria zdjęć>>>>

   

 • Podziękowania

  Podziękowania

  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali organizację naszego corocznego Festynu Rodzinnego - rodzicom, uczniom, nauczycielom i oczywiście darczyńcom.

  SPONSORZY FESTYNU RODZINNEGO 9 VI 2018 r.

  • FIRMA DAM - ROB Sp. z o.o. Sp. K.

  • Firma Lech- Drób

  • Morąsko- Zalewski Bank Spółdzielczy w Zalewie

  • Schmith Die Technik –hurtownia narzędzi

  • Firma KRAM – opakowania jednorazowe

  • Pani Katarzyna Mielcarz – sklep KAJA

  • Piekarnia – Z. H. Bieńkowscy

  • ZPM Wojciech Zieliński i Spółka SP. J.

  • Paweł Berk - Berkson

  • Hurtownia Drobiu Olma

  • Pani Ewa Małetka

  • Pan Edmund Jacolik - Kiosk owocowo - warzywny

  • Danuta i Jacek Jakubiec - sadzonki

  • Pan Sławomir Rudaś

  • Auto części – GRYCKO

  • Pani Iwona Mickiewicz

  • Pani Lilianna Kolczak

  • Pani Magda Szarecka

  • Agnieszka Taraszkiewicz – sklep spożywczy

  • Państwo Anna Jarosław Głozak

  • Teresa Parzęcka – sklep spożywczy

  • Magda Kierbedź -kwiaciarnia

  • Agnieszka Bednarska – sklep obuwniczy

  • Agnieszka Szczur – kwiaciarnia

  • Agata Jankowska – zakład fryzjerski

  • Mariusz Bilik - zakład fryzjerski

  • Renata Głozak - zakład fryzjerski

  • Arkadiusz Wojtkun – autoczęści

  • H.M. Ostrowscy

  • MGCK w Zalewie

  • Pani Teresa Fijał

  • Pani Iwona Hamelak

  • Marzena i Henryk Laskowscy

  • Tomasz Fiedorowicz

  • Bar centrum- Dorota Rychlicka

  • Netkom – Maciej Żukowski

  • Apteka „Arnika” K. Ziemiec

  • Sklep odzieżowy „Klarysa”

  • Firma Biofeed

  • Pani Wioletta Zeller - sklep odzieżowy

  • Pani Teresa Fiedorowicz

  Dziękujemy za wsparcieheart

   

   

 • VII GMINNE DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA ZALEWA

  VII GMINNE DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA ZALEWA

  VIII GMINNE DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA ZALEWA


   

         Dnia 25.05.2018r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się VIII Edycja Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa. Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie.

        W zmaganiach ortograficznych brali udział uczniowie w dwóch grupach wiekowych: młodsza - kl. IV – VI i starsza – kl. VII i gimnazjum z Gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po dwóch uczniów z każdej grupy wiekowej. W sumie dyktando pisało szesnastu uczniów.

       Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był pan Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie. Podczas Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa, swoją obecnością zaszczyciła organizatorów oraz uczestników konkursu również Dyrektor Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Zalewo Elżbieta Blonkowska

       Uczestników gminnego dyktanda, w odświętnie udekorowanej czytelni, powitała Joanna Lichacz Dyrektor Zespołu Szkół w Zalewie, która jednocześnie podziękowała uczniom za tak liczny udział w konkursie, wymagającym od nich znakomitej znajomości zasad ortografii oraz nauczycielom z poszczególnych szkół za przygotowanie i zapoznanie dzieci z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji.

       Tekst dyktand na tegoroczną edycję konkursu ortograficznego przygotowała Wioletta Żołądkiewicz i Iwona Kotowska nauczycielki Zespołu Szkół w Zalewie.

      Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna komisja w składzie: przewodnicząca komisji - Elżbieta Miedzińska Wicedyrektor Zespołu Szkół w Zalewie, Edyta Subotowicz Kierownik Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Zalewie, nauczyciele poloniści ze szkół Gminy Zalewo – Jadwiga Goździalska (SP w Bartach), Kamila Borkowska (ZS w Borecznie), Elżbieta Mielcarz (ZS w Dobrzykach),Wioletta Żołądkiewicz ,Wiesław Miedziński i Iwona Kotowska (ZS w Zalewie).

      Uczestnicy dyktanda ( pod opieką p. Jolanty Kacprzyk) oczekiwali na wyniki konkursu w czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich projekcję filmu fantastyczno-przygodowego w reżyserii Chrisa Columbusa Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej pioruna oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców w Zalewie.


   

  Wyniki konkursu:

  Grupa młodsza - ucz. kl. IV - VI

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Kamila Kozubek ZS Zalewo

  • II miejsce – Anita Kochańska SP Barty

  • III miejsce – Maja Lipińska ZS Zalewo


   

  Grupa starsza – ucz. kl. VII i Gimnazjum

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Maria Chiara Piras ZS Zalewo

  • II miejsce – Kaja Makar ZS Boreczno

  • III miejsce – Aleksandra Młyńska ZS Zalewo

   

   

  Galeria zdjęć>>>>>>>


   


   


   

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  ŚNIADANIE DAJE MOC

         Dnia22.04.2018r. Odbyła się akcja prozdrowotna pt. „Śniadanie daje moc”, mająca uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważne jest spożywanie zdrowego śniadania, które jest najważniejszym posiłkiem dnia.

        Tego dnia uczniowie kl.IIb samodzielnie przygotowali zdrowe kanapki, jogurt z płatkami owsianymi i suszonymi owocami oraz sałatki owocowe. Produkty te były rozdawane w czasie przerw.

         Akcję poprzedziła prezentacja na temat ważności tego posiłku, która była wyświetlana w każdej klasie. Uczniowie samodzielnie przygotowali plakaty i ulotki, które można było zobaczyć przez kilka dni w naszej szkole.

         Dzieci z klas III i IV przygotowały wystawę, na której umieściły swoje prace dotyczące tego tematu.

        Gimnazjaliści przygotowali prezentacje w formie plakatów ze zdrowym śniadanie na każdy dzień tygodnia.

  Galeria zdjęć>>>>>>>>>>

 • KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

 • KONKURS PRZYRODNICZY "SOWY-NOCNI ŁOWCY"

  KONKURS PRZYRODNICZY "SOWY-NOCNI ŁOWCY"

   

  II miejsce w konkursie przyrodniczym klas III

  „Sowy - nocni łowcy”

     23 maja 2018 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb szkoły podstawowej brali udział w gminnym konkursie przyrodniczym, który w tym roku odbywał się w ZS w Dobrzykach  pod hasłem: Sowy – nocni łowcy”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Aleksandra Błażewicz, Oliwia Sprawka i Aleksander Jadacki. W konkurencji dodatkowej dołączyły jeszcze dwie osoby: Elżbieta Pietrasik i Hanna Subotowicz. Zawodnicy odpowiadali na bardzo trudne pytania dotyczące naszych polskich sów. W wyniku rywalizacji zajęliśmy II miejsce.

              Oprócz tego każda szkoła  miała do wykonania plakat, na którym uwidoczniona będzie jedna z polskich sów. Nasi uczniowie wspólnie z wychowawczyniami  p. Urszula Grodzicką i p. Joanną Paul wykonali plakat z sową uszatką. Plakaty oceniała komisja z Parku Krajobrazowego Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.  Komisja doceniła nasz plakat i zajęliśmy wspólnie ze szkołą w Dobrzykach I miejsce.

       Również nasz uczeń  tj. Karol Pawelczyk z klasy IIIb  zajął II miejsce w konkursie plastycznym, w ramach którego każdy uczeń  miał samodzielnie wykonać  dowolną techniką  pracę plastyczną na temat wybranej polskiej sowy. W konkursie tym wyróżnienie otrzymała również  uczennica klasy IIIb Zuzanna Matusik oraz uczeń klasy IIIa Michał Sulich.

      Gratulujemy uczniom i wychowawczyniom zajętego miejsca a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniach swoich pociech do konkursu.

  Galeria zdjęć>>>>>>

 • KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ" ETAP REJONOWY

  KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIA Z POEZJĄ" ETAP REJONOWY
  18.05.2018

  "Cóż to poezja? Oto prawdy słońce,

  Potęga słowa roztlone do cudu”
   

  Uczennica klasy VII a - Aleksandra Młyńska, laureatka eliminacji szkolnych i gminnych, reprezentowała gminę Zalewo w najstarszej kategorii wiekowej rejonowego etapu konkursu recytatorskiego „Spotkania z poezją”. 
  Ola uwiodła publiczność i jurorów! Wykazała się ogromnym talentem i warsztatem i w swojej grupie wiekowej została zwyciężczynią konkursu. Dzięki temu już 29 maja będzie reprezentowała rejon podczas finału wojewódzkiegow w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
  Opiekunem uczennicy jest Wioletta Żołądkiewicz.

 • POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM

  W dniu 28.04.2018r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Iławie odbył się  Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  Nasza drużyna w składzie: Filip Michalczyk kl.VIIa, Szymon Segin    kl.VIIa ,

  Michał Skonieczny kl.VIIb, Sebastian Stańczyk kl.VIIb  zdobyła III miejsce.

  Uczestnicy turnieju  musieli  pokonać rowerem trudny tor przeszkód, wykonać zadania w miasteczku ruchu drogowego, rozwiązać test sprawdzający wiedzę o ruchu drogowym.

  Drużyna wykazała się również szybkością reakcji i zaradnością i wiedzą w udzielaniu pierwszej pomocy poszkodowanemu .

  Opiekunem drużyny jest p.M.Jaworska.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

 • APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  APEL Z OKAZJI UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

  Dnia 29 kwietnia odbył się uroczysty apel z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie całej szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście - w tym gość specjalny - Pan  Marek Żyliński - Burmistrz Zalewa.

  Uczniowie klasy IV a i V pod opieką wychowawczyń - p. Anety Zięba i p. Anny Szynaka przedstawili montaż słowno - muzyczny przypominający najważniejsze fakty historyczne z tamtego okresu, przeplatając je pieknymi utworami w wykonaniu solistów. W scence ukazano dwie najbardziej charakterystyczne postaci z tamtego okresu: króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz carycę Katarzynę. Na zakończenie w przepieknym tańcu z flagami przypomniano, że 2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

  Artyści otrzymali liczne brawa i pochwałę przemawiającego Burmistrza oraz pani Dyrektor. 

 • Delma Extra Stołówki

  Delma Extra Stołówki

  Uwaga!

  Codziennie głosujemy w konkursie Delma Extra Szkolna Stołówka.
  Należy wejść na stronę konkursu  https://www.extrastolowki.pl/school/239 i oddać głos na Zespół Szkół w Zalewie.

   

  Liczymy na Was!

  Można nam także pomóc pozostawiając w sklepach paragony z zakupów Delmy - a my samodzielnie rejestrujemy je na stronie.

  W zbieraniu paragonów wspierają nas sklepy:
  * Lewiatan - sklep Państwa Taraszkiewiczów,
  * Groszek - sklep Pani Katarzyny Mielcarz,
  * Sklep Państwa Laskowskich,
  * Sklep Państwa Parzęckich.


  Nawet w Biedronce nasze zaprzyjaźnione panie ekspedientki mogą wziąć paragon i przechować go dla nas.

 • OLIMPIADA PCK

  OLIMPIADA PCK

   

  OLIMPIADA PCK

            Dnia 21.04.2018 r uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XL Rejonowej Olimpiadzie Promocji Zdrowego Stylu Życiu PCK w Morągu. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu PCK. Następnie pani Ewa Pomiankowska podsumowała działalność organizacji i podziękowała osobom oraz instytucjom wspierającym .Wręczono również odznaczenia osobom zasłużonym w PCK. Dr Feliks Jarocki przedstawił regulamin i przebieg olimpiady. Młodzież została podzielona na grupy wiekowe i udała się na część pisemną podczas której rozwiązywała test.

           Naszą szkołę reprezentowali :Maria Piras kl .III gim,Justyna Skorupka-Skorupska kl. IIb gim,Vincenzo Piras IIb gim.

          Po części pisemnej do finału oraz etapu ustnego przeszła Justyna Skorupka-Skorupska ,która następnie zajęła indywidualnie zaszczytne II miejsce.

         Podczas olimpiady rozstrzygnięto również konkurs plastyczny ,za który wręczono nagrody :

  Kamila Kaliszewska kl. II b gim - I miejsce

  Ola Klocek kl. VII- III miejsce

  Kajetan Pask kl. IVB- III miejsce

  Zuzia Kiedos kl. IVA- wyróżnienie

  Całość uprzyjemnił występ artystyczny prozdrowotny grupy przedszkolnej oraz degustacja zdrowej żywności. Przygotowanie i opieka Halina Kozakiewicz.

   

  Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • Szkolony Konkurs Ortograficzny

  Szkolony Konkurs Ortograficzny

  Szkolony Konkurs Ortograficzny

  W poniedziałek 9 IV 2018r. odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny. W zmaganiach ortograficznych wzięło udział 23 uczniów. W br. szkolnym dyktando przeprowadzono w dwóch grupach wiekowych: ucz. kl.. IV –VI i ucz. kl. VII i gimnazjum.

  Najlepiej dyktando napisały:

  - Maja Lipińska kl. V

  - Kamila Kozubek kl. VI

  - Aleksandra Młyńska kl. VII a

  - Maria Piras kl. III G

  Wyróżnione uczennice będą reprezentować szkołę podczas Gminnego Dyktanda o Pióro Burmistrza Zalewa, które odbędzie się 25.05.2018r.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


   

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Zalewie
  Ul.Szkolna 2
  14-230 Zalewo
 • +48 89-758-83-28
  +48 89-670-98-10f ax

Galeria zdjęć