Nawigacja

 • ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

  ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

  ŚWIĘTO BIBLIOTEKI SZKOLNEJ


   

      Już od kilkunastu lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto jest organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresować czytelniczych. Z tej właśnie okazji biblioteka szkolna zorganizowała dla uczniów klas IV – V konkurs na własnoręcznie wykonaną laurkę dla biblioteki (wyróżniono prace uczniów: J. Bednarskiej , E. Głozak, D. Żukowskiej, M. Jastrzębskiego, O. Berk , O. Błażewicz ,P. Horby, A. Kucińskiej, J. Kurel, Z. Matusik , K. Pawelczyk, E. Pietrasik , O. Sprawka, H. Subotowicz, Z. Kiedos, P. Żabkiewicz). Uczniowie klas starszych pisali list do koleżanki/kolegi, w którym reklamowali swoją ulubioną książkę (wyróżniono prace uczniów: M. Lipińskiej, M. Żołądkiewicz, J. Małetka , O. Ciepłuch, N. Matusik ).

    Ponadto w czytelni zorganizowano wystawę pod hasłem Co czytali nasi dziadkowie i rodzice, gdy byli mali”. Do przygotowania tej wystawy aktywnie włączyły się dzieci z klas od II do IV. Zadaniem ich było m.in. porozmawianie z dziadkami i rodzicami co czytali, gdy byli mali i jaka jest ich ulubiona książka z dzieciństwa. Na podstawie zgromadzonych informacji wykonano wystawę. Dzieci bardzo chętnie oglądały zgromadzone na wystawie książki i zainteresowaniem odczytywały tytuły książek, o których rozmawiali ze swoimi dziadkami i rodzicami.

     Głównym celem podjętych działań było włączenie dzieci do aktywnego udziału w działaniach biblioteki szkolnej, oraz przekazanie przesłania, że książka była, jest i będzie zawsze obecna w naszym życiu.

  Galeria zdjęć>>>>>>>


   


   

   

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

  Dzień Pluszowego Misia

   

     Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy co roku 25 listopada. W naszej szkole również świętowaliśmy ten dzien. W dniach 26 XI – 28 XI 2018r. dzieci z „zerówki” i uczniowie z kl. I - III SP brali udział w zajęciach zorganizowanych przez p. Jolantę Kacprzyk nauczyciela-bibliotekarza.

      Na zajęcia dzieci przyszły ze swoimi ulubionymi misiami, maskotkami. Czytelnię, w której odbywało się spotkanie przyozdobiły ilustracje z misiami. Podczas spotkania zapoznano uczniów z historią powstania tego święta, a także przedstawiono najbardziej znane sylwetki misiów - bohaterów literackich i filmowych. Dzieci brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych np. „Parada misiów”, „Niedźwiadek”, „Lot pszczół”, „Kolorowy ul”. Uczestniczyły w zabawach zręcznościowych takich jak: „Papierowy miś”, „Niedźwiedzie łapy”, itp. Obejrzały film animowany o przygodach Misia Uszatka.

     Uczniowie z kl. III SP mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach błyskawicznych na temat znajomości przygód jednego z najbardziej znanych misiów – Kubusia Puchatka.

     Zabawa była wspaniała, wszystkim dopisywał dobry humor, a w trakcie spotkania nie zapomniano również o słodkim „małym co nieco” ufundowanym przez Radę Rodziców.

  Galeria zdjęć>>>>>

   

   

 • SPOTKANIE Z INSPEKTORAMI OTOZ W IŁAWIE

  SPOTKANIE Z INSPEKTORAMI OTOZ W IŁAWIE

         Dnia 09.11.2018 r. odbyło się w naszej szkole z inicjatywy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego spotkanie klas: 5a, 5 b, 4 b i 6 z Inspektorami z OTOZ Animals z Iławy.

         Pracownicy "Przytuliska dla zwierząt" przybliżyli dzieciom jak wygladają interwencje zaniedbanych zwierząt, które nie mają zapewnionej właściwej opieki.

         Dodatkowo z tej okazji uczniowie chętni mieli za zadanie wykonać plakaty z hasłem "Nie krzywdzę zwierząt, dbam o ich dobro", które zostały rozwieszone na terenie szkoły.

         W szkole została też przeprowadzona zbiórka karmy, żwirku, pościeli i kocy dla zwierząt, w której uczniowie bardzo chętnie wzięli udział.

  SAMORZĄD UCZNIOWSKI

  Galeria zdjęć>>>>>>

 • ŚNIADANIE DAJE MOC

  ŚNIADANIE DAJE MOC

   

       Dnia 28.11.2018r. już po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Śniadanie Daje Moc, celem akcji jest zwiększenie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W akcję czynnie zaangażowali się uczniowie klas gimnazjalnych, przygotowując ciekawe scenariusze lekcji na temat zdrowego stylu życia, przygotowywali również zdrowe kanapki, które były roznoszone w czasie przerw szkolnych.

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • ANDRZEJKI 2018

  ANDRZEJKI 2018

      Zabawa Andrzejkowa odbyła się w naszej szkole już 29.11.2018r. Licznie przybyli uczniowie klas IV-VIII SP i III Gimnazjum. Zgodnie z tradycją można było  sprawdzić, co nas spotka w niedalekiej przyszłości, a także poszaleć przy dobrej muzyce. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również konkursy, np. „Krzesełka”. Dla spragnionych szkolny samorząd serwował napoje, a dla tych, którzy chcieli coś „przekąsić” były smaczne domowe wypieki.

  Galeria zdjęć>>>>..

 • APEL Z OKAZJI STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  APEL Z OKAZJI STULECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

  Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

  Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczmy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej.

  Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem już setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Tegoroczny uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowany był przez uczniów klasy IV b, V a, VII i VIII a, którzy pod bacznym okiem pana Piotra Grodzickiego i pani Wioletty Żołądkiewicz połączyli przeszłość z teraźniejszością przypominając nam trudną drogę Polaków do niepodległości.

  "Ojczyzna" - uczennice klasy IV b ze wsparciem starszych koleżanek z kl. VII, VIII a i III b

  https://www.facebook.com/Przedszkole-Miejskie-w-Zalewie-2132198380369169/

   

  "Ojczyzno ma" - Wiktoria

  http://"Ojczyzno ma" - Wiktoria

   

  "Dziś idę walczyć, Mamo" w wykonaniu Julki

  http://"Dziś idę walczyć, Mamo" w wykonaniu Julki

   

  "Serce w plecaku" w wykonaniu Wiktorii

  http://"Serce w plecaku" w wykonaniu Wiktorii

   

  Apel z okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę - ZDJĘCIA:

  https://www.facebook.com/media/set/?set=ms.c.eJw9zMENADEIA8GOTsTGBPpv7CQS8hx5ZVqJ8giaLeFje21URHqO0RbH6j6fUUFq1TVO77PDu98%7E_1tntmucvpnf2DvwNmCAn.bps.a.309533532967012&type=1&__xts__%5B0%5D=68.ARBVey9IhXR0BfM1HHYZwGYATVCoMMXlH26VALxlSPzBbDl6XegqnH5-LBFpZJK8D-mWetefkAAagQ3HCfjePxyibBKJW77KdDhhrKSUuvVLbmwFt6dgUTZRrA4DXPaZvIB67pTcwbxoSMloJSEaHRPoqvl5GkKqglv2FNNp4_DbSbXKHuZBm-zRwk5-1WJmGy6zt-DJEJsJX6QljgKMIwEPTo_u4fRC8WtepIadORIAVJMyavKlXcJIwM6GsoLttjiff2lKpzlFOc-U76ZshUrPO8aFoDmqxKWQoO7BIJfUl4-5DXznBsH26-T590RsFr3wiUfKEhzcHZSfjmtRCJ3WRBFf5f_p5p_-OsPqCBzOHHTLW2hyeaemZ-p2w91T2-ZR2GehsgJmgexSMiY_bdP5mcz-9nsg5v2m2573st_toKvAgeEUcrckXPlFlMJC1DB99Zi-VGK7gg9cmw&__tn__=HH-R

   

   

 • Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu Miejskim w Zalewie

  Obchody Stulecia Odzyskania Niepodległości w Przedszkolu Miejskim w Zalewie

  Zapraszamy do obejrzenia filmiku za stronie Przedszkola

  Godzina 11:11

  https://www.facebook.com/Przedszkole-Miejskie-w-Zalewie-2132198380369169/

 • GMINNY KONKURS HISTORYCZNY "ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI"

  GMINNY KONKURS HISTORYCZNY "ŚLADAMI NIEPODLEGŁOŚCI"

         7 listopada 2018 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbył się Gminny Konkurs Historyczny "Śladami Niepodległości", który miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

         Konkurs objęty został patronatem Burmistrza Zalewa Pana Marka Żylińskiego.

        W konkursie wzięli  udział uczniowie trzech szkół gminy Zalewo-Szkoła Podstawowa w Bartach, Zespółu Szkół w Borecznie i Zespółu Szkół w Zalewie.

        Pani dyrektor Joana Lichacz powitała gości i przewodniczącą  Jury p. D.Blonkowską, uczestników, opiekunów i krótko omówiła cel konkursu ,podkreślając rangę Narodowego Święta Niepodległości.

       W pierszej części konkursu uczniowie pisali test , który wyłonił 3 finalistów. W części drugiej uczniowie odpowiadali na 5 wylosowanych pytań.

  Wyniki konkursu:

  I miejsce -Julia Szuba kl.VIIIa Zespół Szkół w Zalewie

  II miejsce-Martyna Szlachtowicz  kl.VIIIaZespół Szkół w Zalewie

  III miejsce- Aleksandra Jurysta kl.VIII Zespół Szkół w Zalewie

      Na koniec pan burmistrz zabierając głos podkreślił rolę patriotyzmu i polskiej trudnej historii narodowej.

      Następnie wręczono nagrody książkowe  zwycięzcom a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy.

      Organizatorami konkursu -nauczyciele historii w Zespole Szkół w Zalewie: p.Jolanta Szafran

  i p.Piotr Grodzicki.

  Galeria Zdjęć>>>>>>>>>

    

   

   

 • POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ W PRZEDSZKOLU

  POKAZ MODY PATRIOTYCZNEJ W PRZEDSZKOLU

  Pokaz Mody Patriotycznej

  w naszym Przedszkolu.

  Było biało - czerwono.


   

   

  Informujemy, że w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała” dzieci z naszego przedszkola realizują zadania z nim związane. 29 października w naszym przedszkolu mogliśmy być świadkami niespotykanego, profesjonalnego Pokazu Mody Patriotycznej. Przedszkolaki bawiły się doskonale.
  Dumnie prezentowały na sobie narodowe barwy.
  Stroje przygotowali rodzice. Spisali się na medal !! :)

  Galeria zdjęć>>>>>>


   


   

 • XVIII DZIEŃ PAPIESKI

  XVIII DZIEŃ PAPIESKI

         Jan Paweł II był niezwykłym Człowiekiem w dziejach Polski i świata. Jego życie ,pontyfikat zmieniły losy wielu ludzi, a nawet narodów.

  Z okazji rocznicy wyboru na Papieża, uczniowie klasy II i Vb   w montażu słowno-muzycznym przypomnieli postać Jana Pawła II, Jego życie, służbę Bogu i ludziom.Nie zabrakło również ulubionych pięśni Papieża, Barka i Abba Ojcze.

  Nad przebiegiem apelu czuwały panie: Agnieszka Majewska i Małgorzata Jaworska.

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  APEL Z OKAZJI DEN

   

         W piątek 12.10. 2018r. uczniowie naszej szkoły postanowili podziękować nauczycielom za coroczny trud oraz wkład w wychowanie.

        Wspólne spotkanie rozpoczęło się od słów podziękowań i nagród przyznanych dwóm nauczycielkom przez pana Burmistrza. Korzystając z okazji pani Dyrektor J. Lichacz również wyróżniła kilkoro nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

   

       W tym roku apel z okazji DEN przygotowały klasy VIIIA i VIIIB. Oglądając scenki humorystyczne zobaczyliśmy, jak oczekiwania uczniów różnią się od rzeczywistości szkolnej, a także podziwialiśmy zestaw niezbędnych pomocy przydatnych w trudnej pracy pedagogicznej, np. nauszniki, by nie ogłuchnąć w czasie przerw. Jednak największą niespodzianką była Szkolna Gala Oscarowa, w której nominowali byli nauczyciele naszej szkoły, np. w kategorii: „Klikam tu, klikam tam i na fejsie też się znam”.

        Uczniowie wspólnie podziękowali za trud i zaangażowanie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły obdarowując ich słodką niespodzianką.

   

        Nad przygotowaniem apelu czuwali wychowawcy klas ósmych: p. J. Szafran, p. F. Wieliczko i opiekun Samorządu Uczniowskiego p. K. Frączkowska.

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • BohaterON w naszej szkole

  BohaterON w naszej szkole

  BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Podjęte działania są odpowiedzią na ogromny sukces dwóch edycji projektu BohaterON – włącz historię!, a w szczególności reakcją na rosnące zainteresowanie prowadzonymi w ramach akcji działaniami edukacyjnymi.

  Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju.

  Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

 • 100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

  100 pozdrowien na 100-lecie niepodlegściłości

  Włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości.

  Oficjalna strona programu: 

  https://www.facebook.com/100-pozdrowień-na-100-lecie-Niepodległości-263593814491870/

  Już zaczęły spływa do nas pozdrowienia - teraz czas na naszych uczniów.100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

 • BIEGI PRZEŁAJOWE BORECZNO 2018/2019

  BIEGI PRZEŁAJOWE BORECZNO 2018/2019
 • ŚWIĘTO SZKOŁY

  ŚWIĘTO SZKOŁY

       ŚWIĘTO SZKOŁY

           W piątek 21 września odbył się apel z okazji Święta Szkoły. To dzień, w którym przypada rocznica nadania szkole imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. W dniu takim, jak ten tradycyjnie już odbyło się Pasowanie Klas I na uczniów Szkoły Podstawowej w Zalewie. Mamy nadzieję, że Pierwszaki będą miały dużo radości z codziennej podróży w cudowny świat nauki oraz spotkają wielu przyjaciół.

          Część poświęconą naszemu patronowi rozpoczęliśmy utworem „Noc Czerwcowa”, następnie uczniowie klas IV zaprezentowali wybrane wiersze Gałczyńskiego. Natomiast klasy starsze przygotowały reklamy wybranych utworów poety. Jury jednogłośnie przyznało I miejsce kl. VIIIA za wiersz „Strasna Zaba”, II miejsce zajęła klasa VB, a III miejsce przyznano klasie VI za reklamę wiersza „Żołnierze z Westerplatte”. Nagrodą był słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców.

          Dzięki prezentacji „Migawki z życia szkoły” przygotowanej przez Aleksandrę Jurystę i Aleksandrę Młyńską, mogliśmy zobaczyć, że poprzedni rok szkolny był pełen ciekawych wyzwań i wielu sukcesów uczniów naszej szkoły.

          Zakończeniem tego wyjątkowego dnia była inscenizacja „Dziadów” A. Mickiewicza dla klas VI- VIII SP oraz klas trzecich gimnazjum, natomiast pozostałe klasy udały się na zajęcia integracyjne z wychowawcami.

  Galeria zdjęć>>>>>>

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018 / 2019

 • KLAUZULA INFORMACYJNA RODO

 • ADRES DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

  synergia.librus.pl/loguj

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Zalewie
  Ul.Szkolna 2
  14-230 Zalewo
 • +48 89-758-83-28
  +48 89-670-98-10f ax

Galeria zdjęć