Nawigacja

 • OBYWATELE NAJLEPSZĄ INWESTYCJĄ

  OBYWATELE NAJLEPSZĄ INWESTYCJĄ

   

  Uczniowie Zespołu Szkół w Zalewie wzięli udział w projekcie „Obywatele najlepszą inwestycją”współfinansowanym ze środków Ministerstwa Rodziny,Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko -Mazurskiego. Konkurs polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego postaw obywatelskich ,samorządu terytorialnego oraz napisaniu własnego projektu lokalnej inicjatywy społecznej . Uczniowie naszej szkoły wykazali się szeroką wiedzą o społeczeństwie i ciekawymi pomysłami .

  Troje uczniów zajęło zaszczytne trzy miejsca :

  I miejsce-Justyna Skorupka-Skorupska z kl .II B Gimnazjum

  II miejsce -Dominik Skrobisz z kl. III Gimnazjum

  III miejsce-Julita Gołoś z kl. III Gimnazjum

  W nagrodę zwycięzcy wraz z opiekunem p. Haliną Kozakiewicz zostali zaproszeni do Hotelu Kopernik w Olsztynie na uroczyste seminarium kończące projekt .

  Tam 19 grudnia 2017 r nastąpiło podsumowanie i wręczenie nagród. W trakcie seminarium odbyło się przemówienie przedstawiciela Samorządu Województwa Warmińsko -Mazurskiego ,wykłady na temat demokracji bezpośredniej i budowania świadomej wspólnoty mieszkańców . Podczas uroczystości można było kupić ozdoby świąteczne ,posłuchać kolęd chóru parafialnego z Rozdroża . Na zakończenie Hotel Kopernik zaprosił wszystkich na na pyszny świąteczny obiad. Było ciekawie i bardzo miło .

  Wszystkim serdecznie gratulujemy!

  Zajrzyj sdo galerii: https://zszalewo.edupage.org/album/?#gallery/341

   

   

   

 • APEL BOŻONARODZENIOWY

  APEL BOŻONARODZENIOWY

  22 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

  Jasełka zostały przygotowane przez trzecioklasistów pod opieką wychowawczyń: p. Urszuli Grodzickiej i p. Joanny Paul. Wielke podziekowania należą się również rodzicom, którzy ogromnie się zaangażowali w przygotowanie przedstawienia.

  Dziękujemy też Mikołajowi za słodkości przekazane uczniom.

  Wesołych Świąt!

   

  Zajrzyj do galerii: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=340

 • VII POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ

  VIII Powiatowy Festiwal  Piosenki Anglojęzycznej

              We wtorek (5 XII 2017r.) w MGCK w Zalewie odbył się VIII Powiatowy Festiwal Piosenki Anglojęzycznej, który został zorganizowany przez anglistów z Zespołu Szkół w Dobrzykach oraz z Zespołu Szkół w Zalewie (panią Monikę Szmygiel oraz panią Julitę Sobolewską)  i Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie. Festiwal został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Iławskiego oraz Burmistrza Zalewa. Tradycyjnie już imprezę otworzyli p. F. Małachowska, Dyrektor MGCKw Zalewie, p. J. Lichacz, Dyrektor ZS w Zalewie oraz p. J. Dobrowolski, Dyrektor ZS w Dobrzykach.

              Jak co roku do festiwalu zgłosiło się wielu uczestników ze szkół podstawowych oraz gimnazjów – ponad 40 uczestników. Gościliśmy uczniów oraz ich opiekunów z Bart, Małdyt, Szymonowa, Samborowa, Boreczna, Przezmarku, Miłomłyna, Iławy, Zalewa oraz Dobrzyk. Poziom rywalizacji był jak zwykle bardzo wysoki, mogliśmy również wysłuchać wielu wspaniałych przebojów wykonanych przez uczniów w języku angielskim. Uczestnicy rywalizowali w czterech kategoriach – szkoły podstawowe – soliści i duety oraz szkoły gimnazjalne – soliści i duety.

              W tym roku jury przyznało Grand Prix w kategorii Duety - gimnazjum. Otrzymał je duet z Samborowa, który jednocześnie zajął I miejsce w swojej kategorii – Wiktoria Kaczmarczyk oraz Oskar Hermanowski.  Z naszej szkoły Julka Sprawka zajęła I miejsce w kategorii soliści, a Justyna Skorupka-Skorupska zajęła IV miejsce w kategorii soliści w Gimnazjum. Podczas festiwalu wystąpiły również  Zuzanna Gadomska z klasy IVa Maja Lipińska z klasy V i Martyna Kalman z klasy IIb gimnazjum.

   

  Gratulujemy wszystkim!

  Laureaci otrzymali puchary i nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez
  p. Marka Żylińskiego Burmistrza Zalewa, p. Edwarda Całkę, radnego Rady Miejskiej w Zalewie, p. Jacka Dobrowolskiego, Dyrektora ZS w Dobrzykach oraz p. Elżbietę Blonkowską, Dyrektora ds. Zespołu Obsługi  Szkół i Przedszkoli w Zalewie.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki ufundowane przez sponsorów.

  Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim osobom, które pomagały przy organizacji Festiwalu oraz sponsorom: Firmie Dam – Rob z Zalewa, Państwu A. i Z. Taraszkiewicz z Zalewa, Urzędowi Miejskiemu w Zalewie, Starostwu Powiatowemu w Iławie.

  Galeria zdjęć>>.>>>>

   

 • DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

   

  Dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – misia, czyli w 2002 roku, ustanowiono „Światowy Dzień Pluszowego Misia”, który obchodzimy 25 listopada. Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej zorganizowano imprezę czytelniczą dla uczniów kl. „0” i kl. I –III SP.

  Czytelnię, w której odbywały się spotkania z uczniami przyozdobiono ilustracjami misiów. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z historią powstania tego święta, a także z najbardziej znanymi sylwetkami misiów - bohaterów literackich i filmowych. Brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych np. „Parada misiów”, „Niedźwiadek”, „Co robi miś”, itp. Uczestniczyły w zabawach zręcznościowych takich jak: „Papierowy miś”, „Niedźwiedzie łapy”. Dzieci ze swoimi maskotkami bawiły się przy dźwiękach znanych piosenek o misiach, niedźwiadkach.

  Uczniowie klasy III brali udział w konkursie wiedzy ze znajomości treści książki o przygodach Kubusia Puchatka. Dzieci rozwiązywały szereg zadań, były to np. układanka obrazkowa, wykreślanka literowa, szyfr wyrazowy, test wyboru, zgadnij o kim mowa – opis bohatera, itp.

  Dzień Pluszowego Misia obchodzony był po raz kolejny w naszej bibliotece, ale jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.

  ZAJRZYJ DO GALERII: 

   

 • PODZIĘKOWANIA SPONSOROM

   

   

      Dnia 14 grudnia 2017r. Zespół Szkół w Zalewie odwiedzili przedstawiciele Firmy Dam-Rob w Zalewie, aby  oficjalnie przekazać uczniom naszej szkoły koszulki,  które zostaną  wykorzystane do rozwoju kultury fizycznej wśród uczniów na zajęciach wychowania fizycznego i zawodach sportowych.W trakcie spotkania były oczywiście  podziękowania, oklaski i pamiątkowe  zdjęcia.              Lokalna firma zasponsorowała koszulki w ramach akcji Gazety Morąskiej propagującej zdrowy styl życia.

  Firmie Dam – Rob w Zalewie i Gazecie Morąskiej

  składamy serdeczne podziękowania

   

  wdzięczni uczniowie, nauczyciele i dyrektor Zespołu Szkół w Zalewie

  Galeria zdjęć>>>>>>

   

 • MIKOŁAJKI W LESIE

  Mikołajki w lesie

       6 grudnia w Mikołajki uczniowie klasy IIIa i klasy IIIb  szkoły podstawowej  wraz z wychowawczyniami p. J. Paul  i p. U. Grodzicką oraz rodzicami wybrali się do lasu w Witoszewie , aby w tym dniu zrobić niespodziankę leśnym  zwierzakom. W tym celu przygotowały  różnego rodzaju smakołyki: marchewki, jabłuszka , ziemniaki, słoninkę, różnego rodzaju ziarenka, sianko.                     Wszystkie te smakołyki rozłożyły pod drzewami. Jakie było przyjemne zaskoczenie dzieci, gdy w drodze powrotnej do autokaru  spotkały Mikołaja, który dźwigał  ciężki worek z prezentami. Każde dziecko zanim otrzymało upominek musiało coś wykonać: albo zrobić przysiady, albo  zaśpiewać czy też powiedzieć wierszyk, albo zadzwonić dzwoneczkiem. Po rozdaniu prawie wszystkich prezentów (jedna osoba była nieobecna) Mikołaj odprowadził dzieci  do autokaru. Po przybyciu do Zalewa rodzice przygotowali ognisko, przy którym można było ogrzać się  , upiec kiełbasę i wypić ciepłą herbatkę. Mimo, iż pogoda nas nie rozpieszczała, to ta wycieczka pozostanie nam długo w pamięci. Następnego dnia okazało się , że Mikołaj pamiętał również o nieobecnej uczennicy, która ze względów zdrowotnych nie mogła z nami pojechać do lasu. Udał się z prezentem do niej do domu. I jak tu nie wierzyć w Mikołaja.

  Galeria zdjęć>>>>>>.

 • MLEKO+OWOCE=SUPER MOCE

   

  „Mleko + Owoce =Super Moce”

      Dnia 24 listopada 2017 roku w Zespole Szkół Przedszkolno- Szkolnym w Miłakowie  odbyła się wojewódzki konkurs  edukacyjno- sportowy pod hasłem „Mleko + Owoce =Super Moce” organizowany przez Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W imprezie brało udział 17 drużyn z województwa warmińsko – mazurskiego. Celem tej imprezy – konkursu było propagowanie zdrowego stylu odżywiania się , promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci.

     W zawodach brali udział uczniowie z naszej szkoły z klas I-V : Gabrysia Jastrzębska, Zosia Aleksandrowicz, Ola Błażewicz, , Emilka Lewandowicz, Marianka Jendernalik. Nasza drużyna po ogromnej walce w dziewięciu konkurencjach zajęła IV miejsce.

    W trakcie zawodów naszych uczestników dopingowała grupa dziewczyn z klas I-V . Wiktoria Loryś, Jagna Mysiakowska, Natalia Radke,  Michalina  Hamelak , Julka Tarakowska dały z siebie wszystko.  Jury uznało naszą drużynę kibicującą jaką zwycięską i tym samym zajęliśmy I miejsce. Ocenie podlegał strój, hasło oraz doping.

      Nasi uczniowie uczestniczyli w tym przedsięwzięciu w ramach realizacji programu: Warzywa i owoce w szkole.

      Dzieci do zawodów i kibicowania przygotowywały p. Joanna Paul i p. Urszula Grodzicka.

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • WOJEWÓDZKI KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

  WOJEWÓDZKI KONKURS NA KALENDARZ ADWENTOWY

  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie na „Adventskalender” pod honorowym patronatem Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku, którego głównym organizatorem jest Publiczne Gimnazjum SPSK w Elblągu.

  Celem konkursu było zapoznanie uczniów z niemieckimi tradycjami adwentowymi, porównywanie tradycji niemieckiej z tradycjami polskimi oraz rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych uczniów.

  Uroczysta gala wręczenia nagród i wyróżnień odbyła się dniu 07.12.2017r. w Instytucie Pedagogiczno- Językowym w Elblągu. Uczennice z klasy II A gimnazjum- Kinga Rychlicka i Natalia Żaboklicka otrzymały wyróżnienie. Bardzo ucieszyły się z nagrody. Pozostali nasi uczniowie- Natalia Frączek, Amelia Taraszkiewicz, Jakub Bulski, Kewin Józefczak, Ola Pudlik i Zosia Mysiakowska otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału i wspaniałych pomysłowych prac.

 • ANDRZEJKI

  Ten wyjątkowy wieczór w czwartek 30.11.2017r. uczniowie klas 4-7 SP oraz klas gimnazjalnych spędzili podczas Zabawy Andrzejkowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.

  Były zabawy, tańce i świetna muzyka, o którą zadbał sam DJ BIAŁY! Oczywiście nie zabrakło również tradycyjnych wróżb oraz smakowitych ciast przygotowanych przez rodziców.

 • PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

        Dzień 27 października pozostanie na długo w pamięci dzieci 3, 4 letnich z Przedszkola Miejskiego w Zalewie i ich rodziców. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość –           Pasowanie na przedszkolaka.

        Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani dyrektor Joanna Lichacz dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania oraz mały słodki upominek.

       Po uroczystym pasowaniu  dziezapraszaci  nastąpiło pasowanie rodziców na Rodziców Przedszkolaka.

       Uroczystość ta pozwoliła rodzicom, nauczycielkom i dzieciom zintegrować się. Była również świetną okazją do poznania, nabytych przez 2 miesiące uczęszczania do przedszkola, umiejętności dzieci.  Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć  „Jestem przedszkolakiem!”

  Zapraszamy do galerii zdjęć>>>>>

   

   

 • APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

        Uroczystym apelem w dniu 10 listopada 2017r. uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkół w Zalewie uczcili 99 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

         W montażu słowno-muzycznym uczniowie przypomnieli historyczną przeszłość nawiązując do Powstania Listopadowego i Styczniowego.

         Apel przygotowały klasy VIIa i VIIb ,pod opieką p.Jolanty Szafran i p. Fabiana Wieliczki.

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • JESIEŃ NA PARAPECIE

   

  Konkurs „Jesień na parapecie”

   

       W konkursie zorganizowanym przez SU SP wygrała klasa VIIa.

  Gratulujemy!!!!

  Galeria zdjęć>>>>>>

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty. tradycyjnie już z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z klasą IIA i IIB oraz ich wychowawczyniami przygotował apel. Uroczystość rozpoczęły uczennice klasy III gimnazjum - Zofia Mysiakowska i Maria Piras, a następnie pani Dyrektor Joanna Lichacz powitała wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz pana Burmistrza Marka Żylińskiego, który korzystając z okazji wręczył Nagrody Burmistrza dla Danuty Tankielun, Jolanty Szafran, Wioletty Żołądkiewicz i Joanny Lichacz. Natomiast pani Dyrektor postanowiła w tym roku wyróżnić następujących nauczycieli: Elżbietę Miedzińską, Annę Szynakę, Iwonę Kotowską i Jolantę Górecką.

   

  W życiu ucznia ważne jest to, by znalazł się ktoś, kto pokaże mu „drogę do gwiazd”… nawet, gdyby miały one świecić tylko przez chwilę…- takie płynęło przesłanie z przygotowanego przez gimnazjalistów programu artystycznego, który bardzo spodobał się nauczycielom i uczniom. Na zakończenie wszyscy pracownicy szkoły otrzymali słodki upominek oraz moc serdecznych życzeń i podziękowań.

  Nad przygotowaniem i przebiegiem apelu czuwały panie E. Balkowska, M.Szmygiel i K. Frączkowska.

  Fotogaleria: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=329

 • DZIEŃ PAPIESKI

  DZIEŃ PAPIESKI

         W dniu 16.10.2017 r. w naszej szkole tradycyjnie odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego.

          Uczniowie klas VI a i IIA gimnazjum wraz katechetkami p.Jolantą Górecką i Martą Mazurek przygotowali montaż słowno-muzyczny przypominający sylwetkę  i nauczanie papieża Jana Pawła II i hasło tegorocznego Dnia Papieskiego "Idźmy naprzód z nadzieją"

   

  Galeria zdjęć>>>>>>>>

 • ZAJĘCIA EDUKACYJNE W ZESPOLE PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH W JERZWAŁDZIE

  Zajęcia edukacyjne w Zespole Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie

   W dniu 11 października 2017r. uczniowie klas IV Zespołu Szkół w Zalewie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie.

  Zajęcia prowadzone przez pana Macieja Rodziewicza wprowadziły uczniów w bardzo ciekawe wiadomości dotyczące flory i fauny Pojezierza Iławskiego. Różnorodność eksponatów i możliwość wykorzystania gier edukacyjnych wzbudziły wielkie zainteresowanie uczniów.

  Wielką atrakcją okazały się zajęcia przygotowane  przez panią Danutę Sokołowską. Czerpanie papieru bardzo zaktywizowało uczniów. Efekty działań  okazały się bardzo twórcze.

  Po zakończonych zajęciach uczniowie mogli uzupełnić kalorie zjadając kiełbaski upieczone na ognisku. 

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • "WILK I ZAJĄC W MIEŚCIE" W WYKONANIU TEATRU DUET

   

  „Wilk i zając w mieście” w wykonaniu Teatru Duet

   

      Teatr Duet z Krakowa odwiedził nasze przedszkole 2 października. Zobaczyliśmy przedstawienie pt.„Wilk i Zając w mieście.” Była to humorystyczna, dynamiczna i interaktywna bajka. Głównym mottem spektaklu była dewiza: ruch to zdrowie. Bohaterowie propagowali zdrowy styl życia, sport, zdrowe odżywianie się oraz przedstawili kilka głównych zasad bezpiecznego zachowania na ulicy. Zadowolenie i salwy śmiechu były najlepszym dowodem na to ,że przedstawienie ogromnie się podobało.

  Galeria zdjęć>>>>>>>>>

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

   

  Spotkanie z policjantem

   

          22 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Zalewie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.  Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci! 

  Galeria zdjęć>>>>>>>>>

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

   

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

   

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

   

        20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

       Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z balonami, chustą animacyjną, tańczyły, śpiewały. Każde z dzieci otrzymało piękny medal z okazji obchodzonego Święta. 

  Galeria zdjęć>>.>>>>>>>

 • Święto Szkoły Podstawowej

    ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  Dnia 22.09.2017r. w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Zalewie odbyło się  Święto Szkoły, a wraz z nim oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do braci uczniowskiej. W uroczystości tej brali udział wszyscy uczniowie z klas od I-VII, nauczyciele, rodzice, a nawet dziadkowie.

  Na początku swój występ wykonała klasa I, a następnie odbyło się ich pasowanie. Po tym zaczęła się część artystyczna i różne konkurencje. Klasy IV-VII pokazywały swoje  talenty aktorskie, muzyczne i pomysłowość. Natomiast młodsze klasy uczestniczyły w zabawach takich jak: układanie puzzli i malowanie. Wydarzenie to trwało od 2 do 5 godziny lekcyjnej. Potem uczniowie najstarszych klas zostali, aby sprzątać salę. Na tym zakończyła się cała uroczystość.

  W trakcie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Nad przebiegiem całości czuwały panie nauczycielki: Ewa Balkowska i Wioletta Żołądkiewicz.

  Według mnie występy i cała uroczystość wyszła genialnie. Bardzo mi się podobało, ponieważ wszystko było dopracowane i zabawne.

  Spisała: Aleksandra Młyńska

   

  Zajrzyj do galerii: https://zszalewo.edupage.org/album/?#gallery/324

 • ADRES DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

  synergia.librus.pl/loguj

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Zalewie
  14-230 Zalewo, ul. Szkolna 2
 • (+48) 89-758-83-28
  (+48) 89-670-98-10 fax

Galeria zdjęć