Nawigacja

 • JESIEŃ NA PARAPECIE

   

  Konkurs „Jesień na parapecie”

   

       W konkursie zorganizowanym przez SU SP wygrała klasa VIIa.

  Gratulujemy!!!!

  Galeria zdjęć>>>>>>

 • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

   

  14 października jest świętem wszystkich pracowników oświaty. tradycyjnie już z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z klasą IIA i IIB oraz ich wychowawczyniami przygotował apel. Uroczystość rozpoczęły uczennice klasy III gimnazjum - Zofia Mysiakowska i Maria Piras, a następnie pani Dyrektor Joanna Lichacz powitała wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły oraz pana Burmistrza Marka Żylińskiego, który korzystając z okazji wręczył Nagrody Burmistrza dla Danuty Tankielun, Jolanty Szafran, Wioletty Żołądkiewicz i Joanny Lichacz. Natomiast pani Dyrektor postanowiła w tym roku wyróżnić następujących nauczycieli: Elżbietę Miedzińską, Annę Szynakę, Iwonę Kotowską i Jolantę Górecką.

   

  W życiu ucznia ważne jest to, by znalazł się ktoś, kto pokaże mu „drogę do gwiazd”… nawet, gdyby miały one świecić tylko przez chwilę…- takie płynęło przesłanie z przygotowanego przez gimnazjalistów programu artystycznego, który bardzo spodobał się nauczycielom i uczniom. Na zakończenie wszyscy pracownicy szkoły otrzymali słodki upominek oraz moc serdecznych życzeń i podziękowań.

  Nad przygotowaniem i przebiegiem apelu czuwały panie E. Balkowska, M.Szmygiel i K. Frączkowska.

  Fotogaleria: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=329

 • DZIEŃ PAPIESKI

  DZIEŃ PAPIESKI

         W dniu 16.10.2017 r. w naszej szkole tradycyjnie odbył się apel z okazji Dnia Papieskiego.

          Uczniowie klas VI a i IIA gimnazjum wraz katechetkami p.Jolantą Górecką i Martą Mazurek przygotowali montaż słowno-muzyczny przypominający sylwetkę  i nauczanie papieża Jana Pawła II i hasło tegorocznego Dnia Papieskiego "Idźmy naprzód z nadzieją"

   

  Galeria zdjęć>>>>>>>>

 • ZAJĘCIA EDUKACYJNE W ZESPOLE PARKÓW KRAJOBRAZOWYCH W JERZWAŁDZIE

  Zajęcia edukacyjne w Zespole Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie

   W dniu 11 października 2017r. uczniowie klas IV Zespołu Szkół w Zalewie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych w Jerzwałdzie.

  Zajęcia prowadzone przez pana Macieja Rodziewicza wprowadziły uczniów w bardzo ciekawe wiadomości dotyczące flory i fauny Pojezierza Iławskiego. Różnorodność eksponatów i możliwość wykorzystania gier edukacyjnych wzbudziły wielkie zainteresowanie uczniów.

  Wielką atrakcją okazały się zajęcia przygotowane  przez panią Danutę Sokołowską. Czerpanie papieru bardzo zaktywizowało uczniów. Efekty działań  okazały się bardzo twórcze.

  Po zakończonych zajęciach uczniowie mogli uzupełnić kalorie zjadając kiełbaski upieczone na ognisku. 

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • "WILK I ZAJĄC W MIEŚCIE" W WYKONANIU TEATRU DUET

   

  „Wilk i zając w mieście” w wykonaniu Teatru Duet

   

      Teatr Duet z Krakowa odwiedził nasze przedszkole 2 października. Zobaczyliśmy przedstawienie pt.„Wilk i Zając w mieście.” Była to humorystyczna, dynamiczna i interaktywna bajka. Głównym mottem spektaklu była dewiza: ruch to zdrowie. Bohaterowie propagowali zdrowy styl życia, sport, zdrowe odżywianie się oraz przedstawili kilka głównych zasad bezpiecznego zachowania na ulicy. Zadowolenie i salwy śmiechu były najlepszym dowodem na to ,że przedstawienie ogromnie się podobało.

  Galeria zdjęć>>>>>>>>>

 • SPOTKANIE Z POLICJANTEM

   

  Spotkanie z policjantem

   

          22 września 2017r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Zalewie. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.  Była to bardzo pouczająca lekcja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, która na pewno pozostanie dzieciom na długo w pamięci! 

  Galeria zdjęć>>>>>>>>>

 • OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

   

  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

   

  „Każdy przedszkolak dobrze wie,
  że kiedy 20 wrzesień zbliża się,
  od najmłodszego, aż po starszaka,
  wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

   

        20 września- to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły od nadmuchiwania kolorowych baloników, które przyczyniły się później do wspaniałej zabawy.

       Tego dnia, dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy z balonami, chustą animacyjną, tańczyły, śpiewały. Każde z dzieci otrzymało piękny medal z okazji obchodzonego Święta. 

  Galeria zdjęć>>.>>>>>>>

 • Święto Szkoły Podstawowej

    ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

  Dnia 22.09.2017r. w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Zalewie odbyło się  Święto Szkoły, a wraz z nim oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów do braci uczniowskiej. W uroczystości tej brali udział wszyscy uczniowie z klas od I-VII, nauczyciele, rodzice, a nawet dziadkowie.

  Na początku swój występ wykonała klasa I, a następnie odbyło się ich pasowanie. Po tym zaczęła się część artystyczna i różne konkurencje. Klasy IV-VII pokazywały swoje  talenty aktorskie, muzyczne i pomysłowość. Natomiast młodsze klasy uczestniczyły w zabawach takich jak: układanie puzzli i malowanie. Wydarzenie to trwało od 2 do 5 godziny lekcyjnej. Potem uczniowie najstarszych klas zostali, aby sprzątać salę. Na tym zakończyła się cała uroczystość.

  W trakcie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki ufundowane przez Radę Rodziców. Nad przebiegiem całości czuwały panie nauczycielki: Ewa Balkowska i Wioletta Żołądkiewicz.

  Według mnie występy i cała uroczystość wyszła genialnie. Bardzo mi się podobało, ponieważ wszystko było dopracowane i zabawne.

  Spisała: Aleksandra Młyńska

   

  Zajrzyj do galerii: https://zszalewo.edupage.org/album/?#gallery/324

 • ADRES DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO

  synergia.librus.pl/loguj

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

  WITAMY W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2017/2018

  „Rozpoczęcie roku”

  Choć na wakacjach było wesoło, czas się przywitać ze starą szkołą.

  Pora znów zasiąść do ławek szkolnych i wyczekiwać wszystkich dni wolnych.

  I do wakacji ile dni zostało: Czy wiele, dużo, średnio czy mało?...

  I wyczekiwać morza czy gór, tego słońca ciepłego, tych białych chmur…

  Lecz wróćmy do szkoły moi kochani i na te lekcje u pana czy pani…

  I znów się zaczyna: sprawdziany, kartkówki, jakieś teściki, jakieś kartkówki…

  I do sklepiku na przerwach iść stale i na dzwonek na przerwę czekać wytrwale!

  I do tablicy podchodzić z kredami, być przygotowanym ze wszystkimi lekcjami.

  Lecz trzeba też się pochwalić przyjaciołom, gdzie się było na wakacjach-

  Czy się było w szkole czy poza szkołą, w jakim kraju, miejscowości, na jakich atrakcjach…?

  I dziennik, który jest pusty -narazie , ocenami zapełnić, a zeszyt z uwagami - pochwałami wypełnić.

  I takie pocieszenie trzeba wykorzystać, że do zakończenia roku zostało około dni trzysta!)

  A ja mogę życzyć tylko, byś się cieszył każdą szkolną chwilką!

  I jak najlepszych ocen w dzienniku i wspaniałych w nauce wyników.

  I zachowania wzorowego -…albo chociaż bardzo dobrego 

  I paska czerwonego na dyplomie końcowym - I BYŚ BYŁ ZAWSZE UCZNIEM WZOROWYM!

  Emilia Głowa

  Galeria zdjęć>>>>>>>>

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • FESTYN RODZINNY - FOTORELACJ

  Już po raz 10. Zespół Szkół w Zalewie zorganizował w ramach „ Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny” Festyn Rodzinny. Spotykali się na nim uczniowie, ich rodzice, rodziny oraz każdy, kto miał na to ochotę. Jak zawsze gorąco wszystkich powitała pani dyrektor – J. Lichacz, która podziękowała również sponsorom oraz Radzie Rodziców za pomoc materialną i rzeczową w organizacji imprezy.

  Na program złożyły się występy artystyczne najmłodszych uczniów naszej szkoły, kiermasz ciast, mięs i innych pyszności. Dzieci miały okazję do zabaw i konkurencji przygotowanych przez zaproszoną grupę eventową. Przez cały czas trwania festynu bawili nas animatorzy, konferansjer i duża maskotka.

  Grupa, która prowadziła program została zamówiona i opłacona w całości przez Radę Rodziców, której serdecznie dziękujemy.

  Nowością w naszej ofercie był kiermasz artykułów sportowych i edukacyjnych, który także cieszył się dużym zainteresowaniem.

  Wszystkim uczestnikom festynu serdecznie dziękujemy.

   

  FOTORELACJA Z FESTYNU: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=316

 • VII GMINNE DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA ZALEWA

   

  VII GMINNE DYKTANDO O PIÓRO BURMISTRZA ZALEWA


   

           Dnia 12.05.2017 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyła się VII Edycja Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa. Organizatorami konkursu była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie i nauczyciele Zespołu Szkół w Zalewie.

           W zmaganiach ortograficznych brali udział uczniowie klas IV – VI ze szkół podstawowych i gimnazjum z Gminy Zalewo. Każda szkoła miała prawo zgłosić do konkursu po trzech uczniów z każdej szkoły. W sumie dyktando pisało dwudziestu jeden uczniów.

            Uczestników gminnego dyktanda, w odświętnie udekorowanej czytelni, powitała Joanna Lichacz Dyrektor Zespołu Szkół w Zalewie, która jednocześnie podziękowała uczniom za tak liczny udział w konkursie, wymagającym od nich znakomitej znajomości zasad ortografii, za podejmowanie trudu zapoznania się z zawiłościami polskiej ortografii i interpunkcji.

           Gościem honorowym i fundatorem nagrody głównej konkursu ortograficznego był Marek Żyliński Burmistrz Zalewa. Fundatorem pozostałych nagród była Miejsko – Gminna Biblioteka Publiczna w Zalewie oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie. Podczas Gminnego Dyktanda o pióro Burmistrza Zalewa, swoją obecnością zaszczyciła organizatorów oraz uczestników konkursu również Grażyna Pełka Dyrektor Obsługi Szkół i Przedszkoli Gminy Zalewo.

            Nad przebiegiem dyktanda czuwała niezależna komisja w składzie: Elżbieta Miedzińska – przewodnicząca komisji i lektor dyktanda w gimnazjum, poloniści - Iwona Kotowska, Natalia Semeniuk, i Irena Kupczyńska – pracownik MGBP w Zalewie. W szkole podstawowej lektorem dyktanda była Wioletta Żołądkiewicz, poloniści - Jadwiga Goździalska, Piotr Przyczyna, Wiesław Miedziński i Edyta Subotowicz – Kierownik MGBP w Zalewie.

          Uczestnicy dyktanda (pod opieką Jolanty Kacprzyk) oczekiwali na wyniki konkursu w czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich projekcję filmu pt. „Marsjanin” oraz słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców w Zalewie.


   

  Wyniki konkursu:

  Szkoła Podstawowa

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Aleksandra Młyńska - ZS Zalewo

  • II miejsce –Zuzanna Mędrzycka - SP Barty

  • III miejsce – Oliwia Mielcarz - ZS Zalewo


   

  Gimnazjum

  • I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii – Sandra Rawińska - ZS Boreczno

  • II miejsce Kinga Szram - ZS Dobrzyki

  • III miejsce –Maria Chiara Piras - ZS Zalewo

  • Galeria zdjęć>>>>>>>>


   


   

 • ODWIEDZAMY SCHRONISKO

   

  ODWIEDZAMY SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT W IŁAWIE

          W dniu 9 maja 2017 r. zgodnie z obietnicą pani Anny Szynaka
  i z pomocą pani Jolanty Kacprzyk zorganizowana została wycieczka dla klasy IV oraz uczniów klasy V do „Schroniska dla zwierząt w Iławie”. Zbiórka karmy odbyła się w marcu i żywność ta została dostarczona do przytuliska właśnie wtedy. Dzieci ponownie zabrały przysmaki dla piesków.

         Pani, która pracuje w tym miejscu, oprowadziła grupę uczniów, pokazała boksy, gdzie przebywa 118 psów oraz opowiedziała o nich. Dzieci dowiedziały się, że przytulisko jest prowadzone przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals, zaś jego właścicielem jest Gmina Miejska Iława. Każdy piesek czy kot, który tam trafia na początku jest szczepiony oraz odrobaczony. Opiekunka zwierząt przybliżyła również uczniom w jaki sposób można zaadoptować psa. Pani bardzo chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci. Pokazała również kociarnię, którą zamieszkuje 20 kotów.

          W przytulisku przebywają pieski w różnym wieku, od seniorów począwszy, kończąc na szczeniakach. Każda chętna osoba miała okazję potrzymać i przytulić małego pieska.

           Można było zaobserwować, że pupile tam przebywające mają zapewnione bardzo dobre warunki bytowe. Jednak każdy wyczekuje na upragniony dom.

          Wcześniej uczniowie byli na seansie filmowym w iławskim kinie pt „Był sobie pies”, w którym pokazane było, że każdy pies potrafi być wiernym towarzyszem każdego z nas oraz wnieść w życie dużo radości i dać wiele miłości.

         W drodze powrotnej z Iławy mieliśmy okazję doświadczyć niezwykłych widoków na dużą część Jezioraka z wieży turystyczno – widokowej
  w Siemianach (o wysokości 14,15 m), która jest jedną z głównych atrakcji Pojezierza Iławskiego.

  Myślę, że dobrze jest uwrażliwiać dzieci na krzywdę innych oraz pokazywać, że zwierzęta też mają uczucia i spragnione są ciepła. Dlatego warto zachęcać je do brania udziału we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych.

  Galeria zdjęć>>>>>

   

   

   

 • GMINNY KONKURS CZYTELNICZY DLA UCZNIÓW KL.I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

   

  GMINNY KONKURS CZYTELNICZY

  DLA UCZNIÓW KL. I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ

       Dnia 27.04.2017 r. na sali gimnastycznej w „małej” Szkole Podstawowej w Zalewie zebrali się uczniowie z Bart, Boreczna, Dobrzyk oraz Zalewa, aby wziąć udział w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Czytelniczego pod hasłem „Książka uczy, bawi i wychowuje” dla ucz. klas I-III. W tym roku szkolnym konkurs odbył się pod hasłem „Czy znasz baśnie polskie”. Każda drużyna składała się z sześciu zawodników po dwóch uczniów z I, II oraz III klasy szkoły podstawowej, którzy zmierzyli się z różnego typu zadaniami i poleceniami sprawdzającymi znajomość treści wybranych baśni polskich. Podczas konkursu każda szkoła zaprezentowała inscenizację wybranej baśni w formie teatrzyku kukiełkowego, co było również punktowane.

        W trakcie konkursu prowadząca, pani Urszula Grodzicka, zadawała licznie zgromadzonej widowni pytania związane z baśniami. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana upominkiem.

       Wszyscy uczniowie wykazali się wysokim poziomem przygotowania do konkursu. Różnica punktów między drużynami była bardzo niewielka. Komisja w składzie: p. Elżbieta Miedzińska , p. Fryderyka Małachowska, p. Irena Kupczyńska, po przeliczeniu punktów ogłosiła wyniki:

  I miejsce – ex aequo SP z Dobrzyk i SP z Bart

  II miejsce – SP z Zalewa

  III miejsce – SP z Boreczna

  Nad organizacją i przebiegiem konkursu czuwały p. Urszula Grodzicka, p. Jolantę Kacprzyk i p. Agnieszka Majewska natomiast dekoracje oraz przedstawienie przygotowywały wszystkie nauczycielki z „małej szkoły”.

  Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom oraz opiekunom za przybycie i wspaniałe przygotowanie do konkursu.

       Organizatorzy dziękują również sponsorom, którzy ufundowali nagrody: Rada Rodziców przy ZS w Zalewie, radna p. Zofia Witkowska, księgarnia państwa Berk, sklep spożywczy p. Katarzyny Mielcarz, zakład fryzjerski p. Bilik.

  Galeria zdjęć>>>>

   

   

   

   

   

 •  

           Dnia 28 kwietnia 2017 roku klasa Ia gimnazjum przedstawiła krótki program artystyczny związany z obchodami uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie, w strojach z "epoki", zaprezentowali rys historyczny uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie. Nad przygotowaniem uczniów czuwali p. Wiesław Miedziński i p. Ewa Balkowska.

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.>>>>>

 •  

  SZKOLNE DYKTANDO


   

          W piątek 7.O4.2017r. odbył się szkolny konkurs ortograficzny na poziomie szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Ogółem w zmaganiach ortograficznych udział wzięło 16 uczniów.

  W szkole podstawowej wyróżniono następujących uczniów:

  • ALEKSANDRA MŁYŃSKA KL. VIA

  • JULIA SZUBA KL. VIA

  • OLIWIA MIELCARZ KL. VIB

  W gimnazjum po zaciętej rywalizacji i dogrywce, najlepiej szkolne dyktando napisały:

  • JUSTYNA SKORUPKA-SKORUPSKA KL. IB

  • MARIA PIRAS KL. II

  • ANIA LEWAŃCZYK KL. IIIB

  Wyróżnieni uczniowie będą reprezentować szkołę podczas Gminnego Dyktanda o Pióro Burmistrza Zalewa. Wszystkich gratulujemy i życzymy sukcesów na dyktandzie gminnym.

  Galeria zdjęć>>>>>>

 • EGZAMIN GIMNAZJALNY 2017

  Egzamin gimnazjalny 2017

            W dniach 19-21 kwietnia 2017r. odbyły się egzaminy gimnazjalne. W zespole Szkół w Zalewie przystąpiło do nich 34 uczniów gimnazjum. Pierwszego dnia uczniowie zmierzyli się z językiem polskim, historią i wos-em. Następnego dnia rozwiązywali zadania z matematyki i przedmiotów przyrodniczych. W trzecim dniu sesji 30 uczniów przystąpiło do egzaminu z języka angielskiego, a 4 z języka niemieckiego. Egzaminy przebiegały bez zakłóceń, a uczniowie w większości zadowoleni i w dobrych humorach opuszczali szkołę.

  Galeria zdjęć>>>>>>

 • APEL WIELKANOCNY

   

  WIELKANOCNY APEL

           W ostatnim dniu nauki przed wiosenną przerwą świąteczną społeczność naszej szkoły spotkała się na uroczystym apelu z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klasy IIIa szkoły podstawowej oraz klasy IB gimnazjum przybliżyli wszystkim piękne polskie tradycje związane z tymi najważniejszymi w roku świętami. Przedstawione zostały popularne zwyczaje malowania pisanek, święcenia pokarmów czy śmigusa-dyngusa.

           Piękna dekoracja i śpiewy pozwoliły wszystkim przypomnieć jak przygotować się na zbliżające się święta Zmartwychwstania Pańskiego. Za uroczystość odpowiedzialne były p. Agnieszka Majewska i p. Monika Szmygiel

  Galeria zdjęć>>>>>>>

 • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "SPOTKANIE Z POEZJĄ"

  SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI ,,SPOTKANIA Z POEZJĄ”

          Dnia 24.03.2017r. w czytelni odbył się Szkolny  Konkurs Recytatorski „Spotkania z poezją”, który jak co roku cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Zespołu Szkół w Zalewie. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: kl. I–III, kl. IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Występom uczestników przysłuchiwała się komisja w składzie: p. Elżbieta Miedzińska, p. Swietłana Andruszkiewicz-Iszoro, p. Wioletta Zołądkiewicz i p. Jolanta Kacprzyk. Poziom recytatorski, głównie w grupie wiekowej kl. IV-VI był bardzo wyrównany i tu komisja najdłużej analizowała każdy występ. Po długiej naradzie komisja wyróżniła następujących uczniów:

  Kategoria kl. I-III

  - Aleksander Jadacki

  - Marcel Wiśniewski

  Kategoria kl. IV-VI

  -  Marianka Jendernalik

  - Maja Lipińska

  - Patrycja Szymańska

  - Aleksandra Młyńska

  Gimnazjum

  - Zuzanna Jankowska

  - Kinga Rychlicka

  - Justyna Skorupska

           Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę na Gminnym Konkursie Recytatorskim „Spotkania z poezją” w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie. Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Gratulujemy wszystkim uczniom i życzymy dalszych sukcesów!

  Galeria zdjęć>>>>

   

   

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół w Zalewie
  14-230 Zalewo, ul. Szkolna 2
 • (+48) 89-758-83-28
  (+48) 89-670-98-10 fax

Galeria zdjęć