BIP Biuletyn Informacji Publicznej

• Instrukcja korzystania z BIP

• Strona podmiotowa BIP Zespołu Szkół w Zalewie tworzona jest zgodnie z następującymi aktami prawnymi:

Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
          Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Poruszanie się po stronie podmiotowej BIP Zespołu Szkół w Zalewie umożliwia menu przedmiotowe umieszczone na górze ekranu. Podzielone jest ono na grupy tematyczne. W każdej z grup znajdują się odnośniki do poszczególnych działów. Po kliknięciu na odnośnik z nazwą działu, rozwija się lista artykułów.

Powrót do strony głównej BIP Zespołu Szkół w Zalewie możliwy jest poprzez kliknięcie na znajdujący się w najwyższej części ekranu pasek z napisem "Biuletyn Informacji Publicznej".

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone po prawej stronie w menu głównym w górnej części strony. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć przycisk oznaczony lupą. Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.

W prawej górnej części ekranu na stronie głównej Biuletynu znajduje się odnośnik do głównej strony Biuletynu Informacji Publicznej (http://www.bip.gov.pl/). Odnośniki znajdują się również na dole każdej podstrony w formie ikony graficznej BIP.

Strony Biuletynu rejestrują zmiany, który odnotowują modyfikacje treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośniki "Rejestr aktualności usuniętych" znajdujący się w górnym menu BIP Zespołu Szkół w Zalewie.

Biuletyn dysponuje rejestrem stron usuniętych, w którym archiwizuje strony usunięte. Rejestr ten jest dostępny poprzez odnośnik "Rejestr stron usuniętych" znajdujący w górnej części menu..

W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF lub DOC (w celu ich łatwej edycji).

Ogólne informacji dotyczące BIP, dostępne są pod adresem:

Opublikowała: Wioletta Żołądkiewicz
          Publikacja dnia: 26-05-2018

Dokument oglądany razy: monitoring pozycji