ROK SZKOLNY 2012/2013
-
27 marca 2013 r. APEL WIELKANOCNY
Święta Wielkanocne uważane są za jedne z najważniejszych i najpiękniejszych świąt chrześcijańskich. Z tym świętem związane są różne zwyczaje takie jak: wykonanie palm czy malowanie pisanek. Wszyscy do tych świąt starają się przygotować jak najlepiej zarówno w domu i w szkole.
W środę, w ostatnim dniu przed świętami uczniowie klasy szóstej pod opieką Pani Iwony Kotowskiej i Pani Wioletty Żołądkiewicz przedstawili program artystyczny pt. "Kolędowanie z gaikiem, czyli tradycje wielkanocne na wesoło", w którym nie zabrakło humoru, ale przede wszystkim przypomniano całej społeczności szkolnej o zwyczajach wielkanocnych. Pojawiły się też wzmianki o lanym Poniedziałku, którego namiastkę mieliśmy także w naszej inscenizacji. Najważniejszym przesłaniem tego występu było przypomnienie wszystkim, że w tych świętach ważny jest człowiek, który nie powinien być sam w takich chwilach.
Była prezentacja multimedialna, scenka artystyczna oraz quiz sprawdzający spostrzegawczość naszych najmłodszych uczniów, na których czekały słodkie nagrody.
W końcowej części spotkania głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Lichacz życząc wszystkim zdrowych i spokojnych świąt, nie zapomnając o zdrowym rozsądku i panującej wokół aurze.
-
Jadą, jadą misie... Jadą, jadą misie..
Z okazji Święta Pluszowego Misia w dniu 26 listopada w bibliotece szkolnej zorganizowano zajęcia czytelnicze pod hasłem „Mój przyjaciel miś”, w których udział brali uczniowie kl. III SP i grupa przedszkolaków.
W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z historią powstania pluszowego misia, z sylwetkami różnych misiów - bohaterów literackich, filmowych i muzycznych. Obejrzały prezentację multimedialną na temat jednego z najbardziej znanych misiów - Kubusia Puchatka oraz obejrzały film animowany pt. „Miś Uszatek”.
Grupa uczniów z kl. Ia gimnazjum z okazji Święta Pluszowego Misia zaprezentowała maluchom inscenizację pt. „Prezent od Prosiaczka” i wspólnie bawiła się z dziećmi w zabawy „Niedźwiadek”, „Jadą, jadą misie”.
W trakcie spotkania dzieci skosztowały „małe co nieco” ufundowane przez Radę Rodziców.
Zabawa była znakomita, wszystkim dopisywał dobry humor, nie brakowało także ochoty do zabaw, pląsów i konkursów błyskawicznych na temat znajomości treści książki pt. „Kubuś Puchatek”. Szkoda, że dzień minął tak szybko!
-
III POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ III POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
23 listopada 2012 roku w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Zalewie odbył się III POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ. Konkurs został zorganizowany przez MGCK w Zalewie oraz nauczycieli języka angielskiego z Zespołu Szkół w Zalewie - Monikę Szmygiel i Julitę Sobolewską.
W festiwalu wzięło udział 40 wykonawców z 23 szkół podstawowych
i gimnazjów. Uczestnicy śpiewali dowolne piosenki w języku angielskim. Ich występy oceniało jury w składzie: Agata Gębska i Maciej Krawczyk - konsultanci metodyczni wydawnictwa Pearson, Iwona Parzyszek – przewodnicząca Rady Miejskiej w Zalewie oraz Rafał Gadomski - muzyk z zespołu Blue Bend.Grand Prix Festiwalu zdobyła Alicja Dubień z Gimnazjum w Przezmarku. W kategorii Szkoły Podstawowe I miejsce zajęła Paula Jakubowska ( SP Miłomłyn), II miejsce–OliwiaWysocka (SP Gromoty), III miejsce – Kacper Sulej (SP Miłomłyn). Wyróżnienia otrzymali: Michalina Rozbicka (SP Małdyty), Miłosz Radawiec (SP Barty)
W kategorii Gimnazjum I miejsce ex equo zajęły Zofia Niesiobędzka (ZSZ Boreczno) i Klaudia Tomczyk (Gimnazjum w Suszu), II miejsce - Wiktoria Kopacz (Gimnazjum w Iławie), III miejsce Adrianna Majczyna (Gimnazjum Przezmark). Wyróżnienia otrzymały Ada Lubiejewska (Gimnazjum nr 2 w Iławie) oraz Anna Maćkiewicz (Gimnazjum w Suszu).
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez: Urząd Miasta i Gminy w Zalewie, Zakład Produkcji Drzewnej Kaczkan, Starostwo Powiatowe w Iławie, Grupę Edukacyjną Pearson, Wydawnictwo Macmillan, Paged Sklejka S.A.w Morągu, Sklep Lewiatan - A.Taraszkiewicz, pana Andrzeja Gołosia oraz MGCK w Zalewie.
Podczas festiwalu zaprezentowali się również uczniowie klasy I i II SP w Bartach, uczestnicy projektu English in Action realizowanegi w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida
Organizatorzy dziękują uczestnikom, opiekunom oraz wszystkim ludziom dobrej woli, dzięki którym ten festiwal mógł się odbyć.
-
22 listopada 20`2 r. ZABAWA ANDRZEJKOWA
23 listopada o godzinie 16 :00 szkołę zaczęły nawiedzać różne potwory, stwory, upiory i gnijące panny młode. To nowoczesna wersja andrzejek połączonych z halloween zagościły w murach naszej szkoły.
Uczniowie podstawówki i gimnazjum zgodnie oddali się pierwotnym rytuałom magicznym, po uprzednim kosztowaniu słodkości przygotowanych przez samorządy uczniowskie oraz dzikim tańcom i szalonym zabawom na stylowej sali gimnastycznej.
Przednia zabawa przebiegała bez zakłóceń i była doskonałym sygnałem, że ten typ imprez należy systematycznie POWTARZAĆ!!!!!
Inicjatorkami imprezy były opiekunki SU, panie: Iwona Kotowska, Wioletta Żołądkiewicz i Julita Sobolewska.
OSTRZEGAMY - TYLKO DLA OSÓB O MOCNYCH NERWACH ;-)
-
11 listopada 2012 r. ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Obchody Święta Niepodległości uczniowie Zespołu Szkół w Zalewie rozpoczęli 11 listopada uczestnicząc we mszy św. w intencji ojczyzny, służąc do mszy i reprezentując sztandar Szkoły Podstawowej oraz sztandar kombatantów, a następnie biorąc udział w Konkursie pieśni patriotycznej organizowanym przez M-GCk w Zalewie.
Następnego dnia odbył się uroczysty apel, podczas którego zaprezentowano montaż słowno - muzyczny pt. "Wiatru granie" przygotowany przez koło teatralne pod opieką p. Wioletty Żołądkiewicz. Po tym zaprezentowali się uczniowie oddziału zerowego (podopieczni Pani Maryli Wiktorko) w piosenkach nagrodzonych dzień wcześniej na konkursie pieśni patriotycznej.
Uroczystość zakończyła Pani Dyrektor Joanna Lichacz wyróżniając wcześniej wzorową postawę jednego z uczniów naszej szkoły - Daniela Makowskiego.
Zajrzyj do galerii: http://zszalewo.edupage.org/photos/?gallery=116&photo=album
-
Jesienny spacer uliczkami Starego Miasta Warszawy 24 października jesiennym spacerem uliczkami Starego Miasta gimnazjaliści rozpoczęli wycieczkę w Warszawie.
Śledząc historię Polski , zwiedzali: Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta, Barbakan i Pomnik Małego Powstańca.
Swoje podwoje przed uczniami otworzyła również Telewizja Polska.Wizyta w studio "Pytanie na śniadanie" dostarczyła wielu wrażeń.
Na zakończenie pobytu w stolicy w Centrum Nauki Kopernik każdy mógł przetestować samodzielnie: jakie są możliwości ludzkiego organizmu lub czy można wpływać na otaczający świat.
-
W poszukiwaniu bursztynu W dniach 19-21.10.2012r. przebywaliśmy na wycieczce w Stegnie . Pierwszego dnia odwiedziliśmy Muzeum Żuławskie w Nowym Dworze Gdańskim.W pomieszczeniach zabytkowej mleczarni z początku XX w. obejrzeliśmy przedmioty codziennego użytku i narzędzia pracy używane przez mieszkańców Żuław. Placówka gromadzi również pamiątki po menonitach - holenderskich osadnikach, którzy mieszkali niegdyś na tych terenach. Prócz zdjęć i rysunków w muzeum są modele domów, mostów i wiatraków, strój mennonitki z XIX w.(strój dawnych mieszkańców Żuław), dawna kuchnia. Są też drewniane elementy wiatraka odwadniającego z Ostaszewa. Po przyjeździe zakwaterowaliśmy się w Tawernie, poszliśmy przywitać się z Bałtykiem. Po południu udaliśmy się do rezerwatu Mewia Łacha, gdzie wielu z nas po raz pierwszy zobaczyło ujście Wisły do naszego morza. Jest to jedno z niewielu miejsc w Polsce, w którym można zobaczyć foki w ich naturalnym środowisku. Wieczorem zrobiliśmy wspólnie grilla. Następny dzień rozpoczęliśmy od zwiedzenia byłego obozu koncentracyjnego Stutthof w Sztutowie. Polskie muzea martyrologiczne w ostatnich latach przechodzą znaczną metamorfozę. Coraz częściej stają się przede wszystkim miejscami edukacji młodego pokolenia, nieco niżej stawiając kojarzoną z nimi przez długi czas „pomnikowość”. Jest to z pewnością efekt otwartości czasów, w jakich żyjemy. Samo muzeum zrobiło na nas oszałamiające wrażanie .Po obfitym obiedzie poszliśmy na spacer brzegiem morza, a chłopcy rozegrali, korzystając ze wspaniałej pogody, wyczerpujący mecz w piłkę nożną, Objuczeni lokalnymi pamiątkami wróciliśmy do ośrodka na wieczorny grill i dyskotekę. Pożegnaliśmy Stegnę w niedzielne południe odwiedzając zabytkowy kościółek. Wewnątrz znajdują się zabytkowe freski oraz barokowe organy, ambona z XVII wieku, a także model fregaty, ufundowany pod koniec XIX wieku przez uratowanych z tonącego statku marynarzy. Ciekawostką historyczną może być fakt, iż w kościele tym przebywał i modlił się Jan Długosz . Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni. Do zobaczenia Stegno już za rok!
Opiekunowie: Wiesław Miedziński, Piotr Grodzicki, Dariusz Ryszka
-
Jan Paweł II- Papież Rodziny Tę wielkość papieża dobrocią się mierzy,
bo do grona wielkich Jan Paweł należy"
Jan Paweł II - Papież Rodziny
Pod takim hasłem dnia 16 października na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel. Przygotowali go uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej oraz IIa i IIb gimnazjum pod opieką p.H.Kozakiewicz i p.M.Ciok.
Program artystyczny miał formę spotkania dziennikarzy "Magazynu Katolickiego" z ludźmi,którzy wspominali i opowiadali
o Janie Pawle II.
Na zakończenie wszyscy zebrani odśpiewali "Barkę".
-
APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ 12 października 2012 roku odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który uczniowie dodatkowo uczcili odświętnymi strojami.
Uczniowie z klas: "O", 1, 2a, 2b i 6 szkoły podstawowej oraz Ib, IIa i IIb gimnazjum, opd opieką Pani Wioletty Żołądkiewicz i Pani Iwony Kotowskiej, przygotowali program artystyczny, w którym w czasem zabawny, a niekiedy poważny sposób ukazali wspólne życie nauczycieli i uczniów.
Następnie przedstawiciele samorządów uczniowskich wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki.
W końcowej części spotkania Pani Dyrektor Joanna Lichacz wraz z goszczącym na uroczystości Panem Burmistrzem Markiem Żylińskim wręczyli nagrody dla nauczycieli i pracowników administracji.
zapraszamy do galerii>>>>>>>>>>
-
20 września 2012 r. ŚWIĘTO SZKOŁY PODSTAWOWEJ I PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
20 września to od wielu lat data zapisana złotymi zgłoskami w kalendarium Szkoły Podstawowej w Zalewie. Z jednej strony to dzień, w którym uczniowie klas pierwszych oficjalnie wstępują w szeregi braci uczniowskiej, z drugiej to Święto Szkoły związane z nadaniem jej imienia Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.
W tym roku szkolnym odbyło się pasowanie uczniów, których wychowawczynią jest Pani Urszula Grodzicka. Dzieci przygotowały piekny program artystyczny, w którym recytowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Po pasowaniu zostały obdarowane słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
Następnie zaprezentowano montaż słowno - muzyczny na temat życia i twórczości patrona K. I. Gałczyńskiego, w którym swoje umiejetności ukazali uczniowie klasy IV i VI pod bacznym okiem opiekuna, Pani Wioletty Żołądkiewicz.
Nieoficjalna część obchodów skupiła się na zabawach sprawnościowo-zręcznościowych, w których wzięli udział uczniowie klas II -VI oraz na rozwijaniu umiejętności medialnych. Zabawy i gry przygotowane zostały przez SU i jego opiekunki: Julitę Sobolewską oraz Wiolettę Żołądkiewicz.
Zajrzyj do galerii: http://zszalewo.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=109