• WIELKANOCNY APEL

• Wielkanocny występ
             W środę 27 marca uczniowie naszej szkoły, w towarzystwie nauczycieli i obecnych rodziców, rozpoczęli świętowanie Wielkiej Nocy.
            Święta Wielkanocne obfitują w tradycje i zwyczaje ludowe, które tego dnia przypomnieli nam najmłodsi uczniowie: sześciolatki - grupa p. K. Charkawej  i kl. II p. T. Jakubiec.
            Święto Zmartwychwstania Pańskiego powinno być radosne, toteż maluchy przywitały nas wiosennie i wesoło, z piosenką na ustach. Następnie opowiadały o pisankach- czyli malowanych jajkach, które są symbolem nowego życia, babach i świątecznym stole. Tradycja nakazuje, aby znajdowała się na nim święconka, czyli pokarmy poświęcone w Wielką Sobotę. Ponieważ to jedno z najstarszych i najważniejszych świąt nieodłącznie związane jest z jajkami, to w trakcie naszego spotkania częstowano nimi widownię. Kolejnym, chyba szczególnie ulubionym przez dzieci, zwyczajem świątecznym jest śmingus-dyngus, czyli polewanie się wodą. I oczywiście, ku uciesze wszystkich uczniów , próbkę lanego poniedziałku również mieliśmy w sali.
            Opowieść o tradycjach przeplatana była tańcem i piosenkami w wykonaniu małych artystów, którzy zachwycili nas swoim talentem i przepięknymi strojami. A cały  występ odbył się w pięknej wiosenno-świątecznej scenerii. Dzieciom i opiekunom dziękujemy za wprowadzenie nas w ten świąteczny nastrój.
            Na koniec głos zabrała pani dyrektor, która podziękowała wykonawcom i złożyła zebranym świąteczne życzenia.

• BRAWO WIKTOR !!

• Wiktor Osiak uczeń klasy VII uzyskał tytuł finalisty w Konkursie z Informatyki organizowanym
            przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2023/2024.

Gratulujemy!!!

• SPEKTAKL "GANG ŚMIECIAKÓW"

•       W ramach realizacji zadań wynikających ze Szkolnego Programu Wychowawczo-
            Profilaktycznego w dniu 11.03.2024r. dla uczniów klas 1-6 odbył się spektakl
            profilaktyczny „Gang Śmieciaków” Grupy T z Torunia. Poruszana tematyka
            dotyczyła promowania postawy ekologicznej, sposobów dbania o środowisko,
            zasady „zero waste”, promowania zdrowego stylu życia oraz elementów
            profilaktyki uzależnień.
                  Bohaterowie zabrali naszych uczniów do takiego świata, gdzie Leon Kameleon i
            Weronka Biedronka w sprytny sposób wytropili i widowiskowo ukarali
            „przestępców” działających przeciwko planecie ziemi! Bohaterowie sygnalizowali
            również, że alkohol, nikotyna czy napoje energetyczne to samo zło. Ponadto
            zakręcona ekolożka Zuzka wyjaśniła, że bycie ekologicznym to nie tylko
            wrzucanie śmieci do odpowiednich pojemników, a dbanie o przyrodę, to coś więcej
            niż podniesienie kilku papierków z trawnika.
                  Widzowie musieli mieć się na baczności, bo choć Leon Kameleon niedosłyszał, to
            był ekspertem w rzucaniu dowcipami i zbieraniu papierków po cukierkach.
            Przedstawienie „Gang Śmieciaków” było zabawne i pouczającego. Dzięki świetnej
            grze aktorskiej oraz odniesieniom do popkultury zainteresował naszych uczniów.

• PROGRAM PROJEKTOR

• W dniach 07.03. i 15.03,2024r, uczniowie klasy VI b będą uczestniczyli w czterogodzinnych warsztatach, które będa prowadzone przez wolontariuszy Programu Projektor.

Program Projektor to ogólnopolski program społeczny inicjujący spotkania studentów z dziećmi w małych miejscowościach. Autorem i fundatorem Programu jest Polsko-Amerykańska Fundacji Wolności, a realizatorem Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości.

Więcej informacji na: https://www.projektor.org.pl