• SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI

W dniu 18.01. w naszej szkole zorganizowano Dzień Profilaktyki w ramach realizacji zadań ze szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego.

Zaproszeni specjaliści - aspirant sztabowa pani Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie wystąpiła z prelekcją na temat:,,Karalności nieletnich i cyberprzemoc". Na zakończenie jej wykładu wielką niespodzianką dla uczniów było pojawienie się wyjątkowych gości: pana Jarosława Wasylowa wraz ze Scott'em - psem ratownikiem, który bierze udział w poszukiwaniu zaginionych dzieci i osób starszych. Odbyło się również spotkanie z przedstawicielami PSP w Iławie- asp. PiotremPróchniewskim i mł.kpt. Gracjanem Wróblewskim, którzy mówili o bezpieczeństwie w czasie ferii, a szczególnie nad zamarzniętymi zbiornikami wodnymi. Natomiast strażacy z OSP Zalewo- Agata Makowska, Zenon Ciarciński i Oliwier Laskowski pokazali, jak ratować osobę tonącą i przeprowadzić reanimację. Poza tym przez cały dzień uczniowie zajadali się smacznymi, zdrowymi i pożywnymi kanapkami oraz deserami dzięki realizacji programu ,,Trzymaj Formę", który od kilku lat koordynuje pani Izabela Ziemiec. Przy tej okazji młodzież naszej szkoły dowiedziała się, jak ważne jest połączenie zdrowej diety z aktywnością fizyczną na właściwe funkcjonowanie młodych organizmów.

Z pewnością tak atrakcyjna i aktywna forma przeprowadzonych zajęcia spodobała się uczniom.

Za koordynację Dnia Profilaktyki odpowiadała pedagog Kamila Frączkowska we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego Izabelą Ziemiec i Fabianem Wieliczko.

Realizacja programu„Trzymaj Formę” była możliwa dzięki wsparciu licznych sponsorów, którym w tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować:

Magda Brejta

Zenon Bieńkowski

Marlena Grycko

Piotr Szramowski

Radosław Kiedos

Ewelina Gut

Mariola Borkowska

Kamil Kołtek

Marta Jacolik

Paweł Jastrzębski

Zbigniew Taraszkiewicz

Teresa Parzęcka

ICC Sery Pasłęk

Mlekowita oddział Lubawa

Za pomoc w organizacji i pozyskaniu sponsorów dziękujemy przewodniczącej Rady Rodziców przy Zespole Szkół w Zalewie pani Ewelinie Gut. Za hojność i życzliwość dziękujemy również rodzicom uczniów, którzy przygotowali pyszne ciasta warzywne i różne fit przekąski.

• SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY"BAŚNIOWY ŚWIAT PANA KLEKSA"

• SZKOLNY KONKURS CZYTELNICZY

BAŚNIOWY ŚWIAT PANA KLEKSA”

Dnia 17.01.2023r. odbył się finał szkolnego konkursu czytelniczego dla uczniów klasy czwartej pod hasłem „BAŚNIOWY ŚWIAT PANA KLEKSA”. Głównym celem konkursu było sprawdzenie  znajomości  lektury Jana Brzechwy pt.„Akademia pana Kleksa” oraz kształtowanie i  rozwijanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły pani Iwona Kotowska i pani Jolanta Kacprzyk. Do udziału w konkursie zgłosiło się 13 uczniów, w trakcie eliminacji do konkursu najwięcej punktów uzyskali i tym samym zakwalifikowali się do finału następujący uczniowie: Karol Charkawy ,  Maja Chodań , Ola Karpińska, Aldona Kujawa,  Zuzia Lewandowska i  Gabrysia Nakielska. Podczas finału konkursu uczniowie rozwiązywali różnorodne zadania, np. prawda-fałsz, test wyboru, pytania z pudelka, dokończ zdanie. Rywalizacja między finalistami trwała do końca, a różnica w punktacji była minimalna. Najlepszymi znawcami lektury pt. „Akademia pana Kleksa” okazali się: Karol Charkawy - I miejsce, Aldona Kujawa - II miejsce, Gabrysia Nakielska - III miejsce. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Dnia 4 grudnia 2023r. uczniowie klasy pierwszej zostali Pasowani na  Czytelnika Biblioteki Szkolnej Zespołu Szkół w Zalewie. Pasowanie  na  czytelnika  to  oficjalne  przyjęcie  najmłodszych  uczniów  do  grona  czytelników  biblioteki  szkolnej.

Podczas spotkania uczniowie zapoznali  się  z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, sposobem wypożyczania książek, z   regulaminem biblioteki, dowiedzieli się jak należy szanować książki. Najważniejszym punktem całej  uroczystości  było  złożenie  przyrzeczenia  przez  pierwszoklasistów  i  sam  fakt  pasowania  na  czytelnika. Dzieci  uroczyście przyrzekały, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Aktu  pasowania  dokonał  nauczyciel bibliotekarz pani  Jolanta Kacprzyk. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek oraz karty biblioteczne. W trakcie spotkania dzieci otrzymały również Wyprawki Czytelnicze, przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet.  Następnie dzieci  samodzielnie wybierały książki do wypożyczenia. Były to książki bogato ilustrowane, z dużą czcionką ułatwiające i zachęcające do czytania. Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza samodzielnie wypożyczona książka  na długo pozostaje zapamiętana.

• MIKOŁAJKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

• MIKOŁAJKI Z MIKOŁAJKIEM

W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

Dla wszystkich miłośników przygód „Mikołajka” , bohatera książki autorstwa René Goscinnyego i Jean-Jacquesa Sempé biblioteka szkolna zorganizowała  6 grudnia mikołajkowy, błyskawiczny konkurs czytelniczy. Za każdą  prawidłową odpowiedź na wylosowane pytanie uczeń mógł wybrać  nagrodę – słodką niespodziankę. Wszyscy świetnie się bawili opowiadając przygody sympatycznego „łobuziaka” i jego przyjaciół. Mikołajkowe spotkanie z książką w bibliotece wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.