• APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• W piątek 10 listopada w naszej szkole było galowo i uroczyście. Już od rana wszystkim pracownikom szkoły i uczniom, którzy dumnie biegali z biało-czerwonymi kotylionami na piersi udzieliła się ta wyjątkowa atmosfera, jaka towarzyszy zawsze ważnym świętom o charakterze państwowym. W przeddzień 11 listopada - Narodowego Święta Niepodległości o godzinie 11.00 zebraliśmy się (uczniowie, nauczyciele i rodzice ) w sali gimnastycznej, aby uczcić ten symboliczny dzień, kiedy świętujemy odzyskanie przez Polskę wolności po 123 latach zaborów. Tego dnia w niezwykłą podróż po historii naszej ojczyzny zabrały nas klasa III i VII, które pięknie przypomniały wszystkim oglądającym najważniejsze wydarzenia z tego okresu. Nie zabrakło oczywiście pięknych pieśni patriotycznych i symboli narodowych. Szczególne wrażenie wywarł na zebranych przepiękny taniec z szarfami w kolorach symboli narodowych. Ten wyjątkowy układ taneczny w wykonaniu trzecioklasistów na długo zostanie w naszej pamięci. Za te wyjątkową lekcję patriotyzmu dziękujemy uczniom i ich wychowawcom.

• PRZERWA NA CZYTANIE

• „PRZERWA NA CZYTANIE”

Dnia 30 października 2023 roku nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w  IV Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, a jej organizatorem jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Celem akcji jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Na kilka dni przed organizowaną akcją  cała społeczność szkolna została poinformowana za pośrednictwem poczty elektronicznej o szczegółach przebiegu wydarzenia czytelniczego. Dodatkowo przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego poinformowali każdą klasę o organizacji  przedsięwzięcia czytelniczego  oraz w całej szkole  rozwiesili plakaty informujące i zachęcające do udziału w akcji „Przerwa na czytanie”, a także do czytania książek.

W poniedziałek 30 października 2023 roku podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wcześniej wypożyczone z biblioteki szkolnej. Miejsce do czytania każdy wybierał sam. Czytano w salach lekcyjnych, na szkolnych korytarzach oraz w bibliotece. Czytała cała społeczność naszej szkoły. Ogółem w akcji wzięło udział  302 osoby.

Najmłodszym uczniom z oddziału „O i uczniom kl. I, którzy jeszcze samodzielnie nie potrafią czytać, czytały panie wychowawczynie. W akcji  wzięły udział  również  dzieci z grup przedszkolnych. Korzystając z pięknej, słonecznej  pogody przedszkolaki zebrały się na placu zabaw, gdzie panie nauczycielki czytały im kolorowe książeczki dla dzieci. W tym dniu, niektóre dzieci z młodszych klas przebrały się za wybraną postać literacką lub  wykonały i przygotowały jakiś element stroju ulubionego bohatera książkowego. Uczniowie klas starszych brali udział w plebiscycie na najciekawszą ich zdaniem książkę, którą ostatnio czytali.

Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację wydarzenia czytelniczego, bardzo dziękujemy za aktywny udział w tej ważnej i potrzebnej akcji.