• WYCIECZKA DO WARSZAWY

• W ramach Programu "Lekcje o finansach"  18.12.2023 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, której głównym punktem była wizyta w Sejmie. Trasa zwiedzania Sejmu obejmowała przejście podziemnym korytarzem, gdzie prezentowana jest wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczypospolitej a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych.Wizytę na galerii Sali Posiedzeń Sejmu wypełniła prelekcja dotyczaca historii i wspólczesności polskiego parlamentaryzmu.

Bardzo atrakcyjny był również spacer po warszawskiej Starówce   , podczas którego uczniowie zobaczyli m.in. Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta,Zamek Królewski( z zewnatrz),Rynek Starego Miasta z pomnikiem Syrenki oraz pomnik Małego Powstańca.

Pobyt w Warszawie zakończony został wizytą w Wilanowie , zwiedzaniem Królewskiego Ogrodu Światła.

• PROGRAM "LEKCJE O FINANSACH"

• W dniach od 14.11.2023r. do 18.12.2023r.grupa 30 uczniów z klasy VIb ,VII i VIII uczestniczyła w programie "Lekcje o finansach",współfinansowanego przez Ministerstwo Finansów .

Celem Programu "Lekcje o finasach" było wsparcie realizacji działań z zakresu edukacji finansowej.
            W ramach programu przeprowadzono  6 godzin pozalekcyjnych i zorganizowano wycieczkę do Warszawy ,której głównym punktem była wizyta w Sejmie.
            Uczestnicząc w zajęciach programowych ,uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Morąsko-Zalewskiego Banku Spółdzielczego  w Zalewie, poznali cechy i formy pieniądza,planowali budżet osobisty, dochody i wydatki rodziny oraz podjęli próby inwestowania na giełdzie papierów wartościowych wykorzystując grę komputerową.

• WYCIECZKA DO OLSZTYNA

• W przedświątecznym czasie uczniowie klas: VIa,VIb i VII uczestniczyli w wycieczce do Olsztyna.Uczniowie obejrzeli w Teatrze im.Stefana Jaracza spektakl pt."Baśń o pięknej Parysadzie i Ptaku Bulbulezerze"oraz uczestniczyli w warsztatach w Domu Gazety Olsztyńskiej . Zajęcia dostarczyły  uczniom wiele bardzointeresujących informacji dotyczących zwyczajów bożonarodzeniowych  na Warmi i Mazurach. Atrakcją były zadania wykonania naturalnej ozdoby choinkowej lub opakowania prezentu.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej zorganizowano zajęcia czytelnicze  dla uczniów klasy drugiej i trzeciej, które odbyły się 24 XI 2023r., a uczniowie klasy pierwszej świętowali 27 XI 2023r. Podczas spotkania dzieci z obejrzały prezentację multimedialną, która przybliżyła im historię powstania pluszowego misia, zapoznały się z najbardziej znanymi sylwetkami misiów - bohaterów literackich i filmowych oraz poznały kilka faktów o niedźwiedziach. Dzieci ze swoimi maskotkami bawiły się przy dźwiękach znanych piosenek o misiach. Były to zabawy muzyczno-ruchowe np.: „Parada misiów”, „Niedźwiadek”, „Co robi miś”, itp. W drugiej części zajęć uczniowie rozwiązywali różnego rodzaju łamigłówki z misiami – rebusy, puzzle, labirynty, układanki obrazkowe, wyszukiwanie różnic w obrazkach i itp.

Dzień Pluszowego Misia obchodzony był po raz kolejny w naszej bibliotece, ale jak co roku cieszył się  ogromnym zainteresowaniem. Zabawa była wspaniała, spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze.